Diyarbakır’da darülfünun öğrencilerine “Yüksekokul Darülfünun” tanıtılıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, şehirlerarası otobüs terminali ile Dicle Üniversitesi kampüs alanında açtığı stantlarla gençleri Akademi Darülfünun’ye davet etti.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Kat Başkanlığı bünyesinde faaliyetlerine devam eden Akademi Darülfünun, 2022-2023 eğitim bilimi öğretim yılının açılmasıyla tanıtımlarına başladı.

Akademi Üniversite eğitmenleri, Dicle Üniversitesi ve Diyarbakır şehirlerarası otobüs terminalinde kurulan stantlarda gençlere Yüksekokul Darülfünun’yi tanıtarak, gençleri bilgilendirdi.

Yapılan bilgilendirmede, Yüksekokul Üniversitedeki ameliyat anlatıldı.

Stant görevlisi Aydan Ceylan ise, herkesi akademi üniversiteye davet ettiklerini belirterek, Akademi Üniversitenin gençlerin ihtiyacına yanıt veren bir düzlük olduğunu söyledi.

Üniversite öğrencilerinden Eren Ataş, Akademi Darülfünun’yi genişlik kısa zamanda ziyaret edeceğini belirtti.

Batman’dan darülfünun eğitimi üzere Diyarbakır’a mevrut Hayri Baykara ise merkezi zaaf ettiğini anlatarak, “Akademi Darülfünun için bilgi aldım. İnşallah yer gelişmemiş sürede müzakere edeceğim.” ifadelerini kullandı.

Çanakkale’den gelen darülfünun öğrencisi Ayten Taşkınoğlu ise merkezin öğrenciler için hayır olacağına inandığını rapor etti.Share: