Diyarbakır’da kayıp ilanı verdiği eşini öldürdüğü ortaya sâdır çirkin yakalandı

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde bire bir gönül 2 yıl evvel zayi ilanı verdiği eşini öldürdüğü gerekçesiyle gözaltına alındı.

Bismil ilçesinde 9 Teşrinisani 2020’de R.D. (34), polise, 24 yaşındaki eşi Y.D’nin kayıp olduğuna dair müracaatta bulundu.

Bunun konusunda polis güçleri yaptığı araştırmada, Y.D’nin tıpkısı araçla kaçırılarak öldürülmüş olabileceği bilgisine ulaştı ve R.D’nin kız kardeşi M.D’nin ikameti ve tıpkı araçta yaptıkları aramada, ayrıntılı namlulu silah ve tüfek buldu.

Soruşturmada, R.D’nin, eşini Diyarbakır- Batman esmer yolu Karaköprü civarında kâin sakat kum ocağına götürerek öldürdüğü ve cesedi kum ocağına gömdüğü bilgisine ulaşılması üstüne savcılıktan alınan izinle kum ocağında taharri çalışmaları başlatıldı.

Arama yapıldığı tam R.D’nin kız kardeşi M.D, R.D’nin eşini öldürdüğünü, kendisinin, akrabaları C.D. ve M.D’nin de olay yerinde olduğunu, K.D’ye ilişkin bir araçla görüngü hesabına gittiklerini, olayın azmettiricisinin ise M.A.D. olduğunu anlattı.

İtiraf konusunda M.D, R.D, M.D. ve olayın azmettiricisi olduğu iddiasıyla M.A.D. gözaltına alındı.

Zanlı kayırıcı ise cinayeti işlediğini itiraf ederek, hedef saptırmak üzere eşi karşı kayıp başvurusunda bulunduğunu anlattı.

Şüphelinin, cinayeti işlediği yeri göstermesi üzerine kadavra kontrol köpeği ile yapılan kazıda, Y.D’ye ilişkin olduğu değerlendirilen ceset bulundu.

Ceset kimlik tespiti için Diyarbakır Adli Tababet Kurumuna götürüldü.

Gözaltında mevcut şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Share: