DOĞRU Parti’den kurucularına ‘Ahde Vefa’ aşuresi

AK Parti Kırşehir İl Başkanlığı vasıtasıyla Muharrem kocaoğlan zımnında partinin kurucularına ahde vefa aşuresi ikramı yapıldı.

İl Başkanı Seher Ünsal’ın talimatı sonrası gerçekleştirilen vefa aşure ikramına partinin 21 almanak kurucuları bütün iştirak sağladı. İl Başkanı Ünsal parti kurucularına yaptığı konuşmada; Türkiye’birlikte 15 kere sandıktan bir numara sâdır YANLIŞSIZ Tümen’nin 2023 cumhurbaşkanlığı ve mebusluk seçimlerinden dahi galip çıkacağının vurgusunu yaparak kuruculara bile destekleri için teşekkürname etti. Ünsal; “Bundan tamam 21 yıl evvel sizlerle gelişigüzel, DOĞRU Tümen’nin resmi kuruluşunu tamamlayarak, milletimize hizmete ve ülkeyi yönetmeye istekli olmuştuk. O dönemler hiçbir ant hafızalarımızdan silinmeyecek tıpkı haddinden fazla şeylere tanık olmuştuk. Türkiye dahi imdi tek öz eskisi gibi mümteni denilerek çıkılan yolda refik oldunuz, çiğin verdiniz. Gecenizden gündüzünüzden ailenizden ödün verdiniz çalıştınız elhamdülillah bu günlere anlınızın akıyla gururla getirdiniz. Kurulduğumuz günden bu güne bildirme yumruk şartlarda de DÜRÜST Parti ye ve nöbet arkadaşlarımıza hiçbir antlaşma desteklerinizi esirgemediniz. Sizlerin bizlerde yeri seçkin antlaşma ayrımlı. Öylede kalacaktır” dedi.

“Çocuklarımıza bırakacağımız genişlik büyük miras iri benzeri ailenin parçası oluşmak”

Kurucularla birlikte olmanın ve SELIM Öğür kabil büyük ayrımsız ailenin neferi olunmasının çocuklara bırakılacak balaban bire bir miras olduğunu nâkil İl Başkanı Ünsal, “Bu balaban ailenin tıpkısı parçası olma onuru üstelik yegâne başına çocuklarımıza bırakacağımız genişlik nazik mirastır. Cenabıhak, hepinizden razı olsun. İlk günkü heyecanla yolumuza devam ediyoruz. Hamdolsun milletimiz üstelik, kuruluşumuzun üzerinden 16 ay geçmeden girdiğimiz önceki seçimde, partimizi açık küşayiş farkla iktidara getirerek bize olan güvenini göstermişti. Türkiye’nin; vesayetin sancılarıyla kıvrandığı, gabi kalmışlığın yükünün altında ezildiği, abra ve emniyetsizlik bataklığında çırpındığı, dört bir yandan adalet ve hürriyet taleplerinin yükseldiği elhasıl tarihin genişlik buhranlı dönemlerinden birini yaşadığı aynı süreçte üstlendiğimiz bu pahal sorumluluğun hakkını isnat etmek amacıyla mütemadi çalıştık. Bugün dönüp geriye baktığımızda, 20 yılda asırlık aynı demokratlık ve kalkınma hamlesi gerçekleştirdiğimizi kıvançla müşahede ediyoruz. Eğitimden sağlığa, güvenlikten adalete, ulaşımdan enerjiye, sanayiden spora her alanda Türkiye’nin yalnız eksiklerini gidermekle kalmadık, gelecekte yapacağı atılımların dahi altyapısını kurduk. Şimdi bu işlek altyapının üstünde 2023 hedeflerimizi hayata geçirerek ve 2053 vizyonumuzu inşa ederek, ülkemize ve milletimize verdiğimiz sözlerin tamamını hesabına bildirmek istiyoruz. Bunun için 2023 seçimleri nazik öneme sahiptir” diye niteleyerek konuştu.

AK Fırka Kırşehir Saylav Mustafa Kendirli ise partililerine yaptığı konuşmasında; 21 yıllık DÜRÜST Fırka serüveniyle Türkiye’bile on paralık tıpkısı şeyin eskisi üzere olmayacağını ve ülkede değişimleri toplumun DOĞRU Öğür ile gördüğünü söyledi. Programda Müessis el başkanları; DOĞRU Partinin geldiği çizgiyi değerlendirdi. Izlence sonrası alaca aş ikramı yapıldı. – KIRŞEHİR

Share: