DOĞRU Parti’li Yordamlı, Mardin’de “2023’e Makul Kent Buluşmaları” programında konuştu Açıklaması

DÜRÜST Öğür Genel Başbuğ Yardımcısı Leyla Delimsirek Çevrimli, “Tıpkısı araya gelip, konuşup konuşup dağılıp tek tıpkı adaylarını birlikte belirleyemeyen 6’lı masadan bu ülkeye tıpkı yarar çıkmayacaktır. Çıksa çıksa fakat kargaşa ve çarpışma çıkacaktır.” dedi.

Yırtıkça, yanında YANLIŞSIZ Parti’li 10 mebus ve MKYK üyeleriyle DÜRÜST Parti Mardin İl Başkanlığınca planlı “2023’e Akıllıca Kent Buluşmaları” programına katıldı.

İl Başkanlığı Güruh Salonu’nda düzenlenen programda konuşan Uz, Umumi Suret Organizasyon Başkanlıklarının 81 ilde başlattığı say kapsamında Mardin’dahi bulunduklarını söyledi.

SELIM Öğür’nin kurulduğu günden bu yana sahada bulunduklarını, milletin desteğiyle 20 yıldır iktidarda olan dinç benzeri öğür olduklarını tamlayan Idareci, yer çalışmalarına ağır yöneltmek, bağlanak ve beraberliği yükseltmek için alay malay pahal çalışmalara başladıklarını aktardı.

“Hedefimiz 2023, 2053 ve 2071”

Sıkılmadık umum, girilmedik dilek ve çalınmadık husus kalmamasını hedeflediklerini vurgulayan Yordamlı, şunları kaydetti:

“Biz milletimizin gücüyle elhamdülillah bugüne kadar ayakta durduk. Birilerinin vasilik odaklarından, farklı güçlerden aldıkları gücü hiçbir devir arkamıza almadık. Biz bütün yanımızda, arkamızda, sağımızda ve solumuzda milletimizin gücüyle yola çıktık. Gene bir milletimizin gücüyle aylamak niyetindeyiz. Hedefimiz 2023, 2053 ve 2071 diyoruz. Çabucak 2023 demiyoruz. 2023 Türkiye Cumhuriyeti’nin 2. yüzyılının başladığı koskocaman aynı tarih. Bu ruz hepimiz üzere balaban tıpkısı anlam ifade ediyor. Bu tarih, dünya lideri olan Recep Tayyip Erdoğan’ın haddizatında dünyaya vermiş olduğu mesajın, hangi kadar hareketli bitmeme edeceğinin ölçüleceği benzeri gündüz olacak.”

Bu ülkede hizmet ve ürün siyaseti üretenlerin değme antlaşma kazandığını rapor fail Mahirane, sadece bahis, hile ve algılarla iş yapmaya etkin yahut politika yapmaya çalışanların seçkin zaman kaybettiğini dile getirdi.

Tarihte milletin, Türkiye’ye bakım eden, yenilik, demokrasi, hürriyet, irtibat, muadele ve muadele getirenleri başının tacı ettiğine dikkati çekici Mahirane, bu tatlılıkla akım ettiklerini, imdi da ilişki, muadele ve muadele içerisinde yollarına bitmeme edeceklerini vurguladı.

“Türkiye’ye kullanılmamış tıpkı Türkiye kazandırdık”

AK Tümen’li Çevrimli, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Elhamdülillah 20 yılda Türkiye’ye yıpranmamış bire bir Türkiye kazandırdık. 100 yılda yapılmayan işlerin hepsini 20 yıla sığdırmaya çalıştık ve elimizden gelenin sunma iyisini yaptık, bundan sonra üstelik yapmaya çalışacağız. Tabii kim tamamlayamadığımız, eksikliklerimiz olabilir. Bunları da yine tamamlayacak olan DOĞRU Öğür’dir, Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bu ülkeye biricik benzeri im de bırakmadan, yalnız kavga ve bangır bangır bizi bölmeye çalışanlar, yeri geldi sağcı solcu, yeri geldi Türk Kürt, yeri geldi başörtülü başı kemiksiz ve yeri geldi laik olan ile olmayan diye bizi bölmeye çalıştılar. Ama bu oyunlara gelmedik haddinden fazla şükür. Bu oyunların kül tersine hepimiz henüz dahi güçlendik, ilişki ve beraberliğimizi artırdık.”

Biricik dertlerinin vatandaşların dini, dili, ırkı, cinsiyeti, etnik kökeni hangi olursa olsun alt bölüm yapmaksızın insana uygun benzeri yaşam hakkı sunmak olduğunu belirten Yordamlı, işlerinin insana çalışmak olduğunu, insanları ayırt etmediklerini anlattı.

İnsanı herif namına gören, derece veren aynı tatlılıkla hareket ettiklerini ve gine bu anlayışla yollarına bitmeme edeceklerini dile getiren Kankızıl, şöyle konuştu:

“Birilerinin kendilerini matlup operasyonlarıyla, yalanlarla güçlüymüş kadar göstermelerine banko inanmayacağız, aldanmayacağız. Tamlık tersine yaşayan olan her antlaşma hakikattir, doğrudur. Müzahrefat eninde böylece ortaya yarar ve o pislikler tarihe perese adına kalır. Karşımızdakilerin bize almaşık yerine sunduğu tek şey kaos, çarpışma, ayrışmak ve bozuk Türkiye hayalleridir. Bozuk Türkiye’ye döndürmeye çalışanların vadettiği tek öz maalesef çarpışma ve kaostan bambaşka bir öz değildir. İzliyoruz, 6’lı tıpkısı masa var, birlikte artıları birlikte var tabi gözükmese da amma zat içerisinde dahi ayrımsız araya gelip, konuşup konuşup dağılıp bir tane tıpkı adaylarını da belirleyemeyen 6’lı masadan bu ülkeye bir yarar çıkmayacaktır. Çıksa çıksa ancak kargaşa ve çarpışma çıkacaktır. Tığ bunu görüyoruz. Bugün ayrımsız molekül söylüyorlar, yarın bambaşka tıpkı şey söylüyorlar.”

“Bu ülkeyi bölmeye çalışanlara asla fırsat vermeyeceğiz”

Bu ülkedeki demokratikleşmeyi, özgürlüğü, refahı, birliği, beraberliği, kardeşliği süssüz çarpık çurpuk elde etmediklerini, bu uğurda çokça bedeller ödendiğini anlatan Mahirane, bu huzuru ve barışı bozmaya çalışanlara fırsat vermeyeceklerini çıplak şekilde belirttiklerini söyledi.

Leyla Delimsirek Çevrimli, şöyle devam etti:

“Bu artağan toprakları yeri geldi yaşanmaz hale getirerek insanları cidal ve çekişme içerisine sürükleyerek bu ülkeyi bölmeye çalışanlara asla ve katiyen baştan punt vermeyeceğiz. Buna milletimiz da fırsat vermeyecektir. Kimse bugünden elan kötüye gitmeyi istemeyecektir. Bizim karşımızdakilerin vadettiği sadece ve hoppadak çarkıt Türkiye iken kimsenin sakat Türkiye’ye göstermek istemediğini çokça iyi biliyoruz. Tamlık aksine cümle daha iyisini istiyor ve elan iyisinin olması üzere etkin, üreten ve hizmet fail tıpkı anlayışı kaplamak istiyor.”

Amaçlarının bu millete gitmek olduğunu, Türkiye’yi hedefledikleri 2023, 2053 ve 2071 vizyonlarına yürütmek olduğunu nâkil Becerikli, bu kararlılıklarından bir hamle dahi gabi hamle atmadıklarını sözlerine ekledi.

YANLIŞSIZ Fırka İl Başkanı Faruk Tığ birlikte programda tıpkısı müracaat yaptı.

Programa, DÜRÜST Tümen Şanlıurfa milletvekilleri Mehmet Kasım Gülpınar, İbrahim Halil Felek, Zemzem Suyu Gülender Açanal, Halil Özcan, Mehmet Yüksek Cevheri, Diyarbakır milletvekilleri Ebubekir Bal ile Oya Eronat, Şırnak Milletvekili Rızgin Ilişki, Batman Mebus Ziver Özdemir, Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, YANLIŞSIZ Parti MKYK üyeleri Alaattin Temiz, Orhan Miroğlu ve Cüneyt Yüksel ile partililer katıldı.

Konuşmaların arkası sıra Usta, beraberinde Mardin Mebus Demirkaya, Batman Saylav Özdemir, DOĞRU Parti MKYK Üyesi Miroğlu ve İl Başkanı Kılıç ile Mardin Kombinasyon Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikaları gezdi.

Diğer milletvekilleri ve MKYK üyeleri bile muhtelif ziyaretlerde yatmak üzere kentin 10 ilçesine akıntı etti.Share: