Döşemealtı Belediye Reisi Turgay Gailesiz Divan Toplantısında AKP Grubunu Eleştirdi

Döşemealtı Şehremini Toygar Canlı, Kıytırık Meclis Toplantı’sında Şehremaneti’nin borçlanma talebine ret oyu veren AKP grubunu eleştirdi. Döşemealtı ilçesinin Türkiye’nin hava merkezi olduğunu tamlayan Canlı, “Bilcümle bunları yekpare vatandaşlarımızla birlikte belediyeler olarak yaşarken; sizin amacınız hangi? Bölgeye hizmet etmek envestisman yarmak yerine belediyeyi demirlemek mi? Bunun cevabını bekliyorum. Ne gerekçeyle bu şartları bilerek bunların karşısında duruyorsunuz” dedi.

Borçlanma ile ait namına başkana yetki verilmesi üstüne yapılan oylamada MHP ve AKP grubunun ret vermesine karşın rey çokluğu ile karar geçti. Döşemealtı Şehremini Toygar Zihayat ret oylarına tepki gösterdi.

“BELEDİYE KİLİTLENSİN HİZMET ÜRETEMESİN SIKINTILAR İÇİNDE BOCALASIN. BİZ ÜSTELIK MUTLU OLALIM MI DİYORSUNUZ”

Başkan Tendürüst şunları söyledi:

“Bilcümle bunları tekmil vatandaşlarımızla birlikte belediyeler namına yaşarken; sizin amacınız hangi? Bölgeye harıldamak envestisman ayırmak hesabına belediyeyi kilitlemek mi? Bunun cevabını bekliyorum. Hangi gerekçeyle bu şartları bile bile bunların karşısında duruyorsunuz. Döşemealtı halkına hizmetlerimizi çalışmalarımızı engel olmak mi istiyorsunuz?  Bütün Döşemealtı’na bunu anlatmanızı istiyorum. Burada yegâne tıpkısı maksat ortaya çıkıyor Uray kilitlensin hizmet üretemesin sıkıntılar içre bocalasın. Biz üstelik bahtiyar olalım mı diyorsunuz?”

“8 YILI BİTİRMEK ÜZEREYİZ YÜZLERCE PROJE YAPTIK”

Zihayat sözlerini şöyle sürdürdü:

“8 yılı tutturmak üzereyiz yüzlerce proje yaptık. Caddeler, bulvarlar, fabrikalar, şifahane. Cami, parklar, ekolojik kreş, bilgisizlik merkezi, spor alanları, veriş yerleri, kent meydanları ve bitmeme ediyoruz. Bizden geçmiş Döşemaltı’nı Antalya’dan 10 kişiden 5 i bilmezken zaman Antalya’nın markası kendisine yüzdelik 100’ünün de süregelmek istediği bildirme çok eş kayran sunu çok destur veren noktaya getirmesinin anne sebebi yapılan projeler ve yapılan çalışmalardır. Bu yüzden yekpare emek arkadaşlarıma ve bürokratlarıma teşekkür ederim.”Share: