Döve döve öldürdüğü karısının fotoğraflarını ailesine yollamıştı! Cezası anlaşılan oldu

10 Haziran 2022 tarihinde 32 yaşındaki eşi Heyecan Dursun’u çarpma ederek fotoğraflarını çektikten sonradan eşinin annesine ve arkadaşlarına gönderen Ramazan Dursun (38) hazırlanan iddianamenin peşi sıra Rize Ağırbaşlı Ceza Mahkemesi’nde ‘Eşe karşı kasten eziyet çektirerek çivilemek, cerh ve özel hayatın gizliliğini ihlal’ suçlarından ilk kez bilge karşısına imdi. Eşini darp ederek öldüren Ramazan Dursun mahkemeye tutuklu olduğu Giresun Espiye L Tipi Ilişkin Ukubet evinden getirildi.

“BENİ ALDATIP ALDATMADIĞINI SORDUM”

Duruşmaya antrparantez öldürülmüş Şiddetli Dursun’un Avukatı Yağmur Zaman, annesi Feyiz Sıkıntı, Babası Mehmet Sancar, koca kardeşi Yasin Sançar, katilin ağabeyi Ahmet Dursun, annesi Melek Dursun ve özürlü kardeşi Hızır Dursun ile avukatı Fatma Fatoş Karaosmanoğlu’nun beraberinde öldürülen Dursun’un arkadaşları ve yakınları katıldı.

Mahkemede olayın yaşandığı zaman eşinin kendisini aldattığı yönünde kuşku yaptığın rapor fail Ramazan Dursun “Akşam Ezanı eve gittiğimde hastalık çalıştığım spor salonuna uğramadığını sordum. O de bana orada erkeklerin olduğundan bayram ederek huzursuz olduğu amacıyla gelmediğini söyleyince ben dahi beni aldatıp aldatmadığını sordum. Bu sebeple aramızda ağız dalaşı daha çok, eşim bana kesinlikle beni aldatmadığını söyledi, ancak ben sinirlenerek 2 tokat attım ve evimizde kâin abes ayrımsız odaya geçip az buçuk duman kullandım. O esnada evimize polisler geldi” dedi.

“UYUŞTURUCU VE ALKOL ALDIM”

Polislerin eve gelmesiyle balkondaki hint kenevirlerinin yakalanmasından korktuğunu ve tartışmanın henüz de büyüdüğünü sözlerine ekleyen Dursun “Eşim KADES ihbar butonuna basmıştı. Evimin balkonunda birkaç üs hint keneviri bulunduğu üzere polislerin bunları bulması halinde başımın derde gireceğini fikren eşime kızdım. Sonrasında eşim benden bozukluk diledi ve özrünü akseptans ettim. Ancak ego hem belen ağrısından kontekst doktorun bana yazdığı sakil ruhiyat ilaçlarından önerilenden olağandan içmiştim. Hem dahi ispirto içtim” ifadelerini kullandı.

“SENİN DAHI ERKEKLİĞİN BU KADAR’ DEDİ”

Eşi ile barıştıktan sonra tıpkısı yanaşma olduğunu ancak alkol ve uyuşturucunun etkisiyle yakınlaşmanın gerçekleşemediğini, bu esnada öldürdüğü eşi Tutku Dursun’un kendisine ‘Senin de adamlığın bu kadar’ dediğini öne süren Acımasız Dursun “O esnada eşim ile aramızda aynı takarrüp oldu, ancak ben hem eroin haplardan içtiğimden hem bile yaman ve etil alkol içtiğimden şevkim uyanmadı. Yatak odasından çıkıp yeniden gereksiz odaya giderken eşim hatırladığım kadarıyla bana “senin üstelik erkekliğin bu kadar” şeklinde bir cümle kurdu. Ben buna çok sinirlendim, eşime bana ne söylediğini sordum. Fakat eşim bana seçme husus söylemediğini söyledi. Sonrasında etil alkol içmeye bitmeme ettim. Tıpkı açıklık eşim mutfaktayken tekrardan mutfağa gidip bana ne söylediğini sordum, seçme molekül söylemediğini söyleyince bire bir tokat attım. Sonrasında tıpkı tokat elan attım. 3. tokadı atınca bana söylediğini kendisi bile bildirme etti. Ego buna haddinden fazla sinirlendiğim üzere 5 sefer zor attım. Yumruklardan birisi kulağına, diğeri çenesine, üçü da kafasına geldi. O esnada benim bulunduğum gereksiz odadaydık. Eşim yere hatır bir süre bilahare yaptığıma pişman oldum ve bıçakla zat kendime uymazlık verdim” şeklinde konuştu.

“BAŞINI KUCAĞIMA ALARAK AĞLADIM”

Karısını zedelenmek ettikten sonradan fotoğraf çektiğini ve namına birlikte oğlunun ışık çekmesini istediğini savunmasına ekleyen Dursun konuşmasının devamında “Sonrasında ağabeyimle konuşmadığım amacıyla eşimin fotoğrafını çekip öz fotoğrafımı birlikte oğlum Recep’e çektirerek Ebru Pursa isimli karı dostumuza hangi halde olduğumuzu izhar etmek amacıyla gönderdim. Sonrasında eşim doğrulmak istedi ancak bütün adına doğrulamayınca ona müzaheret ettim ve kendisini hastaneye kovmak istediğimi söyleyince başımın belaya girebileceğini söyleyerek talebimi reddetti. Kendisini yatak odasına götürmemi istedi, ego bile onu kucağıma aldım fakat alkollü ve eroin özellik etkisi altında olduğumdan akak odası girişinde ayağım takılınca eşimle birlikte düştük. Sonrasında onu yatağına yatırdım ve saz dinlediğim odaya geri döndüm. Bire Bir süre sonraları oğlum Recep ‘anneme bir öz oldu’ diyerek yanıma gelince eşimin yanına gittim. Eşim o esnada canlıydı, başını kucağıma alarak odada yaptığımdan haddinden fazla nadim olmuş şekilde ağladım. O esnada birlikte polisler geldi. Ben eşimi kasten öldürmedim, eşimi haddinden fazla seviyordum. Yaptığımdan ufuk pişmanım. Cezama razıyım gerekirse kendimi öldürürüm” ifadelerini kullandı.

OĞLUNUN DA İFADESİNE BAŞVURULDU

Acımasız Ramazan Dursun’un 16 yaşında ki oğlu Recep Dursun ise babasının kendisine ve annesine arada bir şiddet uyguladığını tabir ederek “Babam o akşam ezanı eve geldiğinde sinirliydi. Anneme vurdu. Sonra polisler geldi. Polisler gittiğinde babam daha çok sinirlendi. Mutfaktan bıçak aldığını gördüm. Bana zat fotoğrafını koridorda çektirdi. Annem o esnada akak odasındaydı. Annemin yatak odasında hareketsiz yattığını ayırt edince babama vukuf verdim. Sonrasını bilmiyorum. Babam bazı bazı anneme dahi bana dahi güç uygulardı” dedi.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS CEZASI VERİLDİ

Davanın tanıdık önce duruşmasında murafaa heyeti vasıtasıyla eşini zedelenmek ederek ölümüne etken olan Ramazan Dursun’a ‘Eşe karşı bilerek işkence çektirerek vurmak’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet cezaevi cezası, ‘Yaralama ve hususi hayatın gizliliğini ihlal’ suçlarından ise 5 sene 1 kamer cezaevi cezası verildi.

Share: