DÜRÜST Fırka Yozgat Mebus Başer, karye muhtarlarıyla benzeri araya geldi

DOĞRU Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, muhtarların taleplerini dinledi.

Mebus Başer, DOĞRU Fırka Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, YANLIŞSIZ Öğür Tarz İlçe Başkanı Ahmet Gökhan, İl Umumi Divan Başkanı İskender Nazlı ve mülk genel meclis üyelerinin katılımıyla, Başıbüyüklü ve Futbolcu köylerinde kasaba karye muhtarlarıyla aynı araya geldi.

Muhtarların isteklerini dinleyen milletvekili Başer, vesile bulduğunda köyleri ziyaret ettiğini, eksikleri yakından bildiğini ve bunların giderilmesi üzere ceht sarf ettiğini söyledi.

Her devir halkla bağırsak içe olduğunu dile getiren Başer, “YANLIŞSIZ Öğür’nin yöntem anlayışı, hizmet siyaseti, yayın siyasetidir. Birileri yalanlarıyla, iftiralarıyla övünüyorlar. Birileri masanın etrafında parende atıyor. Şu an birbirleriyle savaşım ediyorlar. Biz bu süre içerisinde hem Türkiye’yi değiştiriyoruz ve geliştiriyoruz ve hem dahi Allah’a şükürler olsun kim Yozgat’ı ve köylerimizi değiştiriyoruz ve geliştiriyoruz.” dedi.

Başer, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muhtarları sevdiğini belirterek, “Bizler birlikte muhtarlarımızı seviyoruz. Muhtarlarımız bire bir ihtiyacı olduğunda rahatlıkla bize ulaşıyor, sorunlarını bildiriyor. Biz üstelik sorunun çözümü noktasında elimizden geleni yapıyoruz. Biz şehirlerde hangi varsa köylerimizde de olmasını istiyoruz. Yozgat’ta ekip köy yollarını sıcak asfalta kaplıyoruz, demin özel idaremizin kurduğu tesisle, yollarımızı betonla kaplıyoruz, köy içlerini beton parke döşüyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Milletvekili Başer, toplantılara ocak sahipliği yapan Başıbüyüklü köyü muhtarı Memduh Özçelik ve Futbolcu köyü muhtarı Anlaklı Açıkgöz’e teşekkürname etti.

Salmanfakılı köyü Muhtarı Fatih Arslan dahi milletvekili Başer’in kimi zaman köyleri musahabe ederek sorunlarını dinlediğini söyledi.

Lök köyü muhtarı Hasan Önal da 3 yıl evvel köylerinde meşbu afeti yaşandığını hatırlatarak, “Milletvekilimiz kıyamet sonrası köyümüze yapılması gerekenleri uygun takip etti. Güreşçi Köprüsü ihtiyacımız vardı onu ilettik. Köprülerin andıran zamanda ihalesinin yapılacağını öğrendik. Köyümüzün misil genişletme çalışması ve asfalt ihtiyacı vardı onu ilettik. Köyümüzde çökertme telefonları çekmiyor temel istasyonu talep ettik. İnşallah baharat mevsimiyle eksiklerimiz giderilecek. ” ifadelerini kullandı.

Başıbüyüklü Muhtarı Memduh Özçelik ise ziyaretlerinden etraf Başer’e teşekkürname etti.

Share: