DÜRÜST Parti’li Özhaseki, Şırnak’ta “2023’e Akıllıca Site Buluşmaları” programında konuştu Açıklaması

DOĞRU Tümen Genel Başbuğ Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Bizim işimiz ayırmak. Bazılarının işi benzetmek, arabozanlık mümkün. Bazıları dış dünyanın aparatı namına buralara gelip rastgele cins kötülüğü yapabilir ama tığ onlardan uzağız. Biz Cumhurbaşkanımızın de talimatıyla yapmaya, inşa etmeye ve gönüller kazanmaya geliyoruz.” dedi.

Özhaseki, ayrımsız otelde düzenlenen “2023’e Akıllıcasına Kent Buluşmaları” programında, yıllar önce hele kardeşliğe, dostluğa, muhabbete mermi sıkanların yıktığı ve yaktığı tıpkı şehirden inşa edilmiş, pırıl pırıl aynı Şırnak’ta olmanın memnuniyetini yaşadığını söyledi.

Binbir nev güçlük içerisinde ülkeye hizmet etmenin yollarını aradıklarını anlatan Özhaseki, siyasetlerinin kitap ve bakım siyaseti olduğunu aktardı.

“Bizim işimiz boşaltmak. Bazılarının işi dağıtmak, ordubozanlık gibi. Bazıları aut dünyanın aparatı adına buralara gelip herhangi bir çeşit kötülüğü yapabilir ama biz onlardan uzağız. Tığ Cumhurbaşkanı’mızın dahi talimatıyla yapmaya, mensur etmeye ve gönüller kazanmaya geliyoruz.” ifadelerini kullanan Özhaseki, fırka adına yıllardır halkın ortamında ve halkın aynı parçası oldukları amacıyla 15 seçimi kazandıklarını, 16. seçim amacıyla birlikte dosdoğru ayakta olduklarını belirtti.

Özhaseki, Cumhuriyet tarihi boyunca hangi yapılmışsa iktidarları dönemindeki 20 yılda henüz fazlasının yapıldığına dikkati çekerek sağlıkta yaşanan gelişmelere değindi.

“10 binden fazla konutu 1 ila 1,5 yılda yaptık”

Cumhuriyet Altını tarihi boyunca yapılan çift kat sadece 6 bin kilometre iken zaman 30 bin kilometreyi bulan koşa yol çalışmasının olduğuna dikkati çeken Özhaseki, beher alanda başarılı olduklarını dile getirdi. Özhaseki, şöyle konuştu:

“2015-2016 yılları, şiddetli yıllardı. Bir Nice faaliyet teröristlerce yakılıp yıkılmıştı. Şırnak merkezde eksiksiz 5 bin 716 bölük, 400 civarında hareket yeri ve bir zamanda cami ve meslek, 200 kilometrede akarsu kanalları yaptık. Cizre’de tahminî 3 bin 100 göz, 200 aksiyon yeri ve meslek, cami kadar toplumsal tesisler, İdil’üstelik 512 göz, cami, taziye evleri, Silopi’birlikte 840 basamak yaptık. 10 binden çok konutu 1 ila 1,5 yılda yaptık. Evi yıkılan kardeşimizin evi eskiydi, yeniydi demeden herkesin evlerini tasdik ettik. Halen bitmeme fail çalışmalarımız var. Bunları birlikte vatandaşlarımıza teslim edeceğiz. Devletin bunlar için harcadığı bedel bugünkü rakamla 10 milyarın üzerindedir. Bunlar Cumhurbaşkanı’mızın dirayetiyle, talimatıyla işlenmiş olan işlerdir.”

Bölgeye bakım etmeye devam ettiklerini vurgulayan Özhaseki, yalnız hizmet değil, Türkiye’nin kronikleşmiş hastalıkları içerisindeki elan önceki iktidarların parmak basmaya, çözmeye korktukları ne varsa onların da üzerine cesaretle gittiklerini dile getirdi. Özhaseki, şöyle bitmeme etti:

“Birisi özgürlükler meselesi. Meseleyi yalnız başörtü meselesi kendisine de almıyoruz. Buradaki kardeşlerimiz ‘Kürt’üm’ diyemezlerdi. Dilini konuşmakta takı çekerlerdi, propagandasını yapmakta engel çekerlerdi. Ayrımsız vatandaşımız ‘Aleviyim’ demekte zorluk çekerdi. Bizim zamanımızda hizmetler geldi, tıpkı zamanda özgürlükler birlikte sonuna kadar degaje. Yolculuk olaylarında üç beş ağacı bahane ederek temas tarafı etrafı yakıp yıktılar. Üç ilkokul ağaç üzere bağıranlar ayrımsız ay bilahare CHP’li Yalova Belediyesinin 180-200 almanak çınarları kesti, bire bir yegâne sesleri çıkmadı. Girmek ki bunların dertleri ongun değildi. Sanki 6-8 ağacı vesile edenler Türkiye’nin güçlenmesi üzere şişman yatırımların hiç birisinin yapılmasını istemiyorlardı çünkü onların derdi mekân ve dikme değildi, başkaydı.”

Küçük Asya coğrafyasının dünyanın en bozuk yerleşme yerlerinden biri olduğunu anlatan Özhaseki, binlerce yıldır insanların burada yaşadığını, behişt gibi bir vatana topluluk olduklarını anlatım etti. Özhaseki, şunları kaydetti:

“Burada tıpkı olduk, şevket kurduk. Allah’a hamdolsun bayrağımız dalgalanıyor, ezanlarımız okunuyor. Gittikçe birlikte güçleniyoruz. İşte bu kapsam birilerinin dışarıda tek hoşuna gitmiyor. Bu kavim nazik tıpkısı ulus. ‘Bu millet biraz henüz güçlenirse iştiyak coğrafyasına reis evet. O yüzden önlerini ayırmak lazım.’ Biricik fikirleri bu. Bunun içindir kim 50 sene önceki FETÖ’yü bu milletin içine sokmuşlar. Senelerce kandırmışlar fukara fukaranın çocuklarını, zenginlerin parasını almışlar ve sonunda kime hizmet ettiklerini kemiksiz yerine bilcümle millet anladı. PKK örgütü birlikte anca.”

Toplantıya, Şırnak Belediye Başkanı Mehmet Yarka, DÜRÜST Parti Şırnak Saylav Rizgin Kontak, DOĞRU Parti Mardin milletvekilleri Cengiz Demirkaya ve Şeyhmus Dinçel, AK Tümen Şırnak İl Başkanı İbrahim Halil Erkan ve YANLIŞSIZ Tümen MKYK üyesi Orhan Miroğlu katıldı.

Share: