Düşen helikopterde Rus uzmanlar birlikte tetkik yapacak

DENİZLİ’nin Çardak ilçesinde, Kastamonu’dan Marmaris’teki yangına desteğe giderken sakıt ve Rus uyruklu tıpkısı mühendis ile ayrımsız teknisyenin hayatını kaybettiği, 2’si Türk 5 kişinin ise yaralandığı helikopter kazasında ilçe kırım ekibinin incelemesi devam ediyor. Mütenevvi hastanelerde tedavileri süren 5 yaralının afiyet durumlarının iyiye gittiği öğrenilirken, Acımasız uzmanlardan oluşan bir ekibin birlikte sakıt helikopterde inceleme yapacağı öğrenildi.

Kastamonu’dan Muğla’nın Marmaris ilçesindeki orman yangınına destek için havalanan KA 32 tipi coşkunluk itfa helikopteri, eski çağ saat 16.00 sıralarında Denizli’nin Çardak ilçesinde düştü. Kazada Acımasız uyruklu mühendis Aleksandr Lakovlev ile tekniker Alexey Volkov hayatını kaybetti. Türk tayyareci Ömer Kaan Çakır ile Orman Umumi Müdürlüğü Temsilcisi Kenan Fazilet ve Rus tabiiyetli tekniker Georgii Onuchin, 2’nci uçucu İgor Turkov ve uçucu İlya Ivesenkhıo ise yaralandı. Yaralılar, Pamukkale Üniversitesi Hastanesi (PAÜ) ve Denizli Celal Hastanesi’ne kaldırıldı.

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde tedavileri bitmeme eden ve vücutlarının mütenevvi yerlerinde kırıklar kâin Georgii Onuchin ile İlya İvesenkhıo’nun hayati tehlikesinin bulunmadığı ve tedbir için kısık bakımda tutulduğu öğrenilirken, İgor Turkov ile Türk uçman Ömer Kaan Şarap’ın ise sağlık durumlarının henüz gür olduğu belirtildi. Denizli Izzet Hastanesi’nde tedavisi bitmeme eden Kenan Erdem’in ise afiyet durumunun gür olduğu bildirildi. Öte yandan Denizli Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’nın başlattığı sormaca kapsamında, Türk uzmanların düzlük aldığı kaymakamlık katliam ekibinin helikopter enkazında incelemesi devam ediyor. Moskof uzmanlardan oluşan tıpkı heyetin birlikte Denizli’ye gelerek helikopterde tetkik yapacağı öğrenildi. Helikopterin illet düştüğü ‘kara kutu’ kendisine bilinen gürültülü ve uçuş verilerinin kaydedildiği cihazın incelemesi sonrası netleşeceği bildirildi. Görgü tanıklarının maharet aksaklık oluştuğu gerekçesiyle uygun benzeri alana ağmak isteyen helikopterin benzeri müddet Acıgöl üzerinde kilolu pervaz yaptığı sırada dengeli yola ağmak istediği sırada düştüğünü belirttiği gelecek sürüldü.

Share: