Düzce’deki depremde kaybolduktan sonra kavuştuğu kedisini yanından ayırmıyor

Düzce’birlikte güçlü Arif Bayraktar, kentte 23 Teşrinisani’dahi meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremde kaybolan kedisine kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.

42 yaşındaki Bayraktar AA muhabirine, kedileri haddinden fazla sevdiğini anlattı.

Benzeri aylıkken aldığı ve şu zaman 7 mahiye olan kedisi “Müezza”nın bakımını şehir merkezindeki kütüphaneci dükkanında yaptığını dile getiren Bayraktar, 22 Son Teşrin akşamı kedisini dükkanında bırakarak evine gittiğini belirtti.

Bayraktar, tün yaşanan depremde engel gören dükkanın önünden geçenlerin, aynı kedinin içeride yatık kaldığını ayırt edince durumu kendisine aktardığını, ailesini emin aynı yere bırakarak dükkana gittiğini ifade etti.

Elan önceki üstelik bire bir kedisinin kaybolduğunu dile getiren Bayraktar, “Başka kedim kaybolduğunda çokça üzülmüştüm ve canım yanmıştı. O acıyı teskin etmek için Müezza’yı aldım ve büyüttüm. Onunla birlikte depremde benzeri kaybolma anımız oldu.” dedi.

“Umudumuzu kaybetmiştik”

Bayraktar, hareket gecesi ailesiyle olduğunu belirterek, şöyle dedi:

“İlk etapta dükkanımın bu kadar dağıldığını ayırt etmemiştim. O yüzden süratle dükkana gelmedim ve ailemle ilgilendim. Sonra tanıdıklar dükkanın halini atınca ve kedimin dükkanın girişinde arkalama beklediğini görünce korktum. Dakikasında kardeşimle geldik. Tığ buraları toplarken kardeşim yararsız atmaya gidiyor ve döndüğünde kedinin olmadığını görüyor.”

Kedinin kaybolduğunu anladıklarında aramaya başladıklarını ancak sonuç alamadıklarını nâkil Bayraktar, şöyle devam etti:

“Bizi tanıyan birinin kediyi aldığını ve getireceğini düşündük, içimiz rahattı. Biraz devir, dükkanı cem telaşında kedinin gelmesini beklerken geçti. Daha sonradan endişelenmeye başladık. Doğrusu tıpkı kedimiz kaybolmuştu, bunun da kaybolduğunu düşünmeye başladık ve üzüldük. Toplumsal medyadan car verdim. Bunun konusunda yabancı aynı karı kediyi bana getirdi. Onlar bile pisik bakıyormuş. Köpeklerin kedimize saldırdığını görüp almışlar, eş çıkıp bir süre bakmışlar. Bire Bir haftayı fazla süre evlerinde noksan, yedirmişler, yıkamışlar. Daha sonra bize geriye getirdiler. Biri aldı ve idraksiz getirmeyecek diye düşünüp umudumuzu kaybetmiştik. Mankafa geldiğinde haddinden fazla sevindik.”

Bayraktar, Müezza’yı çocuğu kadar gördüğünü anlatarak, “Kedi insanın bire bir evladı kabil oluyor. Bunu kedi bakanlar anlayabilir. Bakmayanlar ‘Ne alakası var, döl üzere evet mu?’ diyebilir amma epey evlada mümasil bir ilişik. Müezza getirilince çokça bahtiyar oldum.” ifadesini kullandı.

Bayraktar, depremden sonra 10 gün ayrı kaldığı kedisini namına ulaştıran aileye minnettar olduğunu sözlerine ekledi.

Share: