Edirne Tecim Müdürlüğünce “fiyat denetimi eğitimi” verildi

Edirne Tecim İl Müdürü Mahmut Altun ve Edirne İl Ticaret Yazıhane Müdürü Mustafa Aldanmaz, Keşan ilçesinde karşılık denetimi eğitimi verdi.

İl Ticaret Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Altun ve Aldanmaz, Keşan Belediyesi Divan Salonu’ndaki eğitimde zabıta memurları, odaların yönetici ve umumi sekreterlerine bilgiler aktardı.

Altun, Keşan Şehremini Mustafa Helvacıoğlu’nu üstelik makamında ülfet etti.

Altun, burada yaptığı konuşmada, uray ve tecim müdürlüğünün işbirliği içre icraat yürüttüğünü söyledi.

Edirne merkezi ve ilçelerde denetimler gerçekleştirdiklerini anlatan Altun, “Edirne Ticaret İl Müdürlüğü tarafından 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Karşı Kanun’un 54. maddesi uyarınca bedel etiketi denetimleri için, Keşan, Hantal ve İpsala ilçelerindeki polis memurları ve odaların idareci ve genel sekreterlerine eğitimler verildi. Çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” diyerek konuştu.

Helvacıoğlu üstelik ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirterek, Tecim İl Müdürlüğü ve Keşan zabıtasının vatandaşın hakkını arkalamak amacıyla denetimler gerçekleştirdiğini anlattı.

İlçedeki zincir marketlerde ürünlerin sergen ve kasa fiyatlarının taharri edildiğini dile getiren Helvacıoğlu, fahiş değer ve kimlik denetimlerinin devam ettiğini kaydetti.

Ziyarette Zabıta Müdürü Uğraş Alp de vadi aldı.

Share: