Edirne’den bodur bodur

2022 Mülki İdare Amirleri Nasıp Kararnamesi doğrultusunda Edirne’nin ilçelerine atanan kaymakamlar göreve başladı.

Bulundukları yerlerde fariza sürelerini tümler, bakım veya mazeretleri mucibince kararname kapsamına alınan 422 Mülki İdare hizmetleri sınıfında görev özne vali yardımcısı, ilçebay, nezaret suret teşkilatında işyar olanlar ile hususiyet müşavirlerinin yeni görev yerleri Resmi Gazete’de yayımlanan kararname doğrultusunda belirlenmişti.

Buna bakarak, İscehisar Kaymakamı Meram Kapar Meriç Kaymakamlığına, Yatağan Kaymakamı Değer Kökçü Uzunköprü Kaymakamlığına, Doğankent Kaymakamı Cafer Dikici Enez Kaymakamlığına, Araban Kaymakamı Ömer Sevgili İpsala Kaymakamlığına atandı. Kaymakamlar atandıkları ilçelerde görevlerine başladı.

Bu arada kararnameyle Havsa Kaymakamı Olmuş Özer Özdemir Tekman’a, Meriç Kaymakamı Cafer Kaymakçı Tercan’a, İpsala Kaymakamı Ekrem Güngör, Kozluk’a kaymakam, Uzunköprü Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan Osmaniye’ye, Lalapaşa Kaymakamı Muhammet Fellah Giresun’a ilbay yardımcısı, Hantal Kaymakamı Şükrü Alperen Göktaş Batman’a hususiyet müşaviri adına atanmıştı.

-“Uygulayım Bilimi Bağımlılığı ve Zinde Hayat” konularında yetişek verildi

Yeşilay Koordinesinde; Edirne Aile ve Içtimai Hizmetler Müdürlüğü, Edirne Müftülüğü, Edirne Toyluk ve Spor Müdürlüğü Deneyimsizlik Merkezi işbirliği ile site genelinde yaz Kur’an kursu, kreş ve gündüz bakımevleri ve bilgisizlik merkezindeki öğrencilere müteveccih “Uygulayım Bilimi Bağımlılığı ve Dimdik Yaşam” konularında yetişek verildi.

Yeşilay’dan yapılan açıklamaya bakarak, eğitimlere Türkiye Yeşilay Cemiyeti Toprak Koordinatörü ve Edirne Eş ve Toplumsal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Sebahattin Bilgiç, Edirne Yeşilay Şubesi Eş Komisyon Başkanı ve Edirne Müftü Yardımcısı Zeynep Kaya Demirtaş öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Eğitimler Edirne Yeşilay Şubesinde vazifeli bilirkişi personeller ile Edirne Sülale ve Içtimai Hizmetler Müdürlüğünde işyar ruh bilimci Hande Akilane yoluyla gerçekleştirildi.

Gerçekleşen eğitimlerde 908 öğrenciye ulaşılarak Türkiye Bağımlılıklar ile Mücadele çalışmaları kapsamında farkındalık oluşturuldu, bağımlılıklar ile ilgilendiren ahali ilanı ası ve broşürler yaş gruplarına uygun kendisine öğrencilere dağıtıldı.

Share: