Elazığ’da 33 lisenin katılımıyla ‘Münazara’ turnuvasında başlama verildi

Elazığ’üstelik 33 lisenin katılımıyla ‘Münazara’ turnuvasında tevessül verildi

ELAZIĞ Elazığ’de ‘Aynı pencereden değişik bakıyoruz’ mottosu çerçevesinde 33 lisenin katılımıyla düzenlenen ‘Liselerarası Münazara Turnuvası’na start verildi.

Elazığ İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü aracılığıyla düzenlenen Liselerarası Münazara Turnuvası başladı. Antrenör İlkokulu 15 Orak Ayı Demokratlık ve Şehitler Konferans Salonu’nda planlı münazarada öğrenciler, ‘Aynı pencereden ayrımlı bakıyoruz’ mottosuyla, ‘başarıda zeka mı muhteşem, muvaffakiyet mı’ konusunu işledi. Öğrenciler rastgele iki durumda, eğitimin artı ve eksilerini içeren beyin fırtınası yaptı. Münazara yarışmasını izleyen Milli Terbiye Müdürü Mehmet Kahraman, öğrencilerin toplumu ilişkin konulara duyarlı olmasının müjdeli olduğunu kaydetti.

Münazara yarışması çerçevesinde öğrencilerin tartışmalarını kıvançla izlem ettiklerini dile getiren İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Mehmet Kahraman, ” Özellikle bu programı yapmamızdaki meram, okuma ve tartışma kültürünü okullarımız beyninde yaygınlaştırılmasıydı. Terbiye yemeden içmeden akademik çalışmalara sığdırılacak ayrımsız laf değil. Bunun içerisinde hars, toplumsal etkinlikler ve hatta sporu birlikte beslemek zorundayız kim terbiye hamur anlamda nesillerden nesle aktarımı sağlayabilsin. Hele temeli ekin olan ve kadim tıpkı geleneğe erbap olan bu şehrimizde, kültürün aktarımı üzere yalnız akademik çalışmalarla bağlı kalmamak ve bu tarzdaki etkinlikleri üstelik eğitim bilimi etkinliklerini bile planlamak gerekiyordu. Bunu değerlendirdiğimiz zaman bu tarzdaki etkinlikleri inşallah önümüzdeki süreçte üstelik elan da yaygınlaştırarak bitmeme ettireceğiz” dedi.

Yarışmanın hafta süresince bitmeme edeceği kaydedildi.

Share: