Enerji Projeleri İçin Bazı Yurt Acele Kamulaştırma Kapsamına Alındı

Çanakkale, Bayburt, Sivas ve Erzincan sınırları içerisinde yapılacak erke projeleri amacıyla Cumhur Reisi Kararı ile bazı taşınmazlar acele kamulaştırma kapsamına alındı.

Yapılacak erke projeleri için ara sıra taşınmazların çabuk kamulaştırılmasına dair Cumhurbaşkanı kararları, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayınlandı.

Buna göre, Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde yapılması planlanan Gelibolu ilçesi Doğal Gaz Boru Hattı Projesi kapsamında bazı emlak Borazan Hatları ile Petrol Taşıma Laedri Şirketi Genel Müdürlüğü yoluyla çabuk kamulaştırılacak.

Bayburt’un Aydıntepe ilçesine doğal gaz ulaştırılabilmesi üzere gerekseme duyulan RMS-A şehir antre istasyonu ve yolun yapımı amacıyla Çayırköprü köyü sınırları içerisindeki taşınmazın Erke Piyasası Aranjman Kurumu tarafından tez kamulaştırılması gerçekleştirilecek.

Ayrıca Sivas ve Erzincan sınırları içerisinde tesis edilecek Bilfer Maden Çıpa İşletmeleri Erke Aktarım Hattı’nın yapımı amacıyla bazen yurt Türkiye Cıvıltı Tevzi Çok Ortaklı Şirketi Genel Müdürlüğü yoluyla tez kamulaştırılacak.

Share: