ENGELLİLER DENİZİN TADINI ENGELSİZ KUMLUK ‘DA ÇIKARTIYOR

Antalya’da mânialı fertler bu yaz dahi bahir keyfini Konyaaltı Sahili’ndeki Antalya Büyükşehir Belediyesi Vazıh Plaj’de çıkartıyor.

Antalya’da hayatiyetli ya de site dışından dinlence üzere kente gelen özürlü vatandaşların rahatlıkla denize girebileceği Büyükşehir Belediyesi Sarih Plajı, yunak yaz günlerinde misafirlerini ağırlamaya bitmeme ediyor.

Konyaaltı Sahili’ndeki Büyükşehir Belediyesi Yalınlık Plaj’üstelik, fiziki engelli bireylerin denizle buluşmasını sağlayacak gidiş platformu, asansör sistemi, şezlonglar, duşlar ve hususi soyunma kabinleri bulunuyor. Engelli erler cankurtaran ve memur personel sayesinde asansör sistemi evet üstelik hususi rampalı âlem ile bayağı tıpkısı şekilde denize girebiliyor. Plajdan mecmu yaş grubundan özürlü erat ücretsiz faydalanabiliyor. Güneşin ve denizin tadını çıkaran özürlü erler bu hizmetten oldukça memnun.

KONFORLU VE KOLAY

Plajda rahatlıkla denize girebildiğini tabir eden Zeynep Kubilay, “Buraya istekle her yaz geliyorum. Sunma başta özürlü komütatör otopark olması bizlere iri kolayca, akülü iskemle kullanıyorum ve rampalı âlem yardımıyla ak sahile inebiliyorum. Şezlongları, asansör sistemi ve duşları bizlere makul ve hafif sağlıyor. Personelbizimle yakından ilgili. Haddinden Fazla memnunum” diyerek konuştu. Yürüme engeli kâin Tayfun Jüpiter, 3 yazdır plaja geldiğini söyleyerek, “Degaje plaja gelmekten haddinden fazla bahtiyar oluyorum” diye konuştu.

Share: