Eroin baskınında 13 kaka gözaltı

Eroin baskınında 13 kaka gözaltı

BALIKESİR – Balıkesir İl Güvenlik Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Savaş Idarehane Müdürlüğü, Ayvalık Uyuşturucu Suçlarla Savaş Grup Amirliği ve Edremit Uyuşturucu Suçlarla Savaş Ekip Amirliği görevlilerince mızrap konu ticaretini, kullanımını ve çıkmaz satıcılarının faaliyetlerin önlemeye yönelik kendisine operasyon yapıldı. Operasyonda 13 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, İl merkezi, Ayvalık ve Havran ilçelerinde yapılan 4 ayrı çalışmada 13 zanlının araçlarında ile ikametlerinde yapılan aramada; 489 gram metamfetamin, 9 kilogram 408 gram tütün, 32 sentetik eroin komprime, 1 hassas mizan, 5 tabanca ve 4 şarjör, 1 tüfek, 11 fişek, 11 çepel fişeği, 16.2 litre gizliden gizliye/cali etanol, 1 payp aparat ele geçirildi.

Olay ile ilgilendiren yakalanan 8 münasebetsiz için eroin veya münebbih bap yapım ve ticareti açmak suçundan, 5 şüpheliye koparmak üzere mızrap yahut uyarıcı özellik satın almak kabul etmek veya bulundurmak suçundan yasalı muamelat yapıldı. Operasyonda gözaltına alınan 13 şüphelinin emniyetteki işlemleri bitmeme ediyor.

Share: