Erol Keder: “Hedefimiz 3 fakül almaktı amma 1 fakül alabildik”

– Erol Bulut: “Hedefimiz 3 benek almaktı amma 1 benek alabildik”

GAZİANTEP – Gaziantep Futbol Kulübü Ustalık Direktörü Erol Endişe, 1-1 berabere biten Adana Demirspor maçının arkası sıra yaptığı açıklamada, “Hedefimiz 3 fakül almaktı ama 1 fakül alabildik” dedi.

Gaziantep Futbol Kulübü, Spor Dip Süper Lig’in 9. haftasında mihman ettiği Adana Demirspor ile 1-1 berabere kaldı. Mukavim maçın arkası sıra Gaziantep FK puanını 12’ye yükseltirken, Adana Demirspor ise puanını 18’e yükseltti.

Karşılaşmanın arkası sıra planlı basın toplantısında açıklamalarda kâin Gaziantep FK Beceri Direktörü Erol Keder, al kartın oyunlarını bozduğunu ve galibiyeti kaçırdıklarını söyledi. Endişe, “Bugün ligin sunma ongun takımlarından birine karşı oyun oynadık. Kaliteli oyuculara ehil bire bir takımdı. Elbette ki hedefimiz 3 benek almaktı ama 1 nokta alabildik. Birkaç pozisyona girdik, goller da bulabilirdik amma olmadı. kimi zaman temposu mebzul olan aynı baziçe oldu. Temas iki takım da 1 puanla müteselli olmak zorunda kaldı. Bizim üzere bugünkü karşılaşma güvenimizi düşüncesiz iktisap maçıydı. Onu başardığımızı düşünüyorum. Oyuncularımın hepsini tebrik kartı ediyorum. Son 4 hafta bizim için iyi geçmedi. İyi oynamamıza karşın kaybettiğimiz maçlar oldu. Dediğim kadar özgüven açısından bu maç önemliydi. Biz, 7-8 haftadır deplasmanda oynuyoruz. Daima site dışında oynamak futbolcuları ruh bilimsel olarak çokça erinçsiz etti. Sahanızda oynadığınızda ve maç taraftarla beraber olduğunda haddinden fazla daha ayrımlı oluyor. Topla oyunda kendimizi elan bile geliştirmemiz lazım. Adana Demirspor maçına ongun hazırlandık. Bar trafiğine çok sokmamaya çalıştık. Sezon başında ölçülü sahaya beş altı transfer yarmak için girişimlerimiz olmuştu amma hesaplı durumlardan periferi gerçekleştiremedik” ifadelerini kullandı.

Share: