ERVAK’tan, TTB Başkanı’na yansıtma

Erzurum Kalkınma Vakfı (ERVAK), Türk Silahlı kuvvetlerine bühtan atan Türk Tabipler Birliği Başkanı Sebnem Korur Fincancı hakkında suç duyurusunda bulunma kararı aldı.

ERVAK Başkanı Erdal Güzel, yaptığı açıklamada, “Koca Türk Silahlı Kuvvetlerine alçakça iftirada kâin Türk Tabipler Birliği Başkanı için yanlışlık duyurusunda bulunuyoruz” dedi ve şunları söyledi:

“Ülkemizi fasletmek üzere 40 yıldır değme tür sefihane eylemi işleyen yıldırı örgütünü aklamak düşüncesiyle söylenmiş bu yezitlik meşbu sözlerin sahibi Şebnem Korur Fincancı’nın Kandil’in sözcüsü olma görevini üstlendiği gider ettiği sözlerle tescil edilmiştir. Sarfiyat edilen bu sözler düşmanın Çerağ’den artış yanı başımızda olduğunu bile göstermektedir.

Türk hekimlerini kaşkariko etmeyen bu Mum sevdalısını ülkenin savunması sırasında canlarını vermiş şehitlerimiz ve gazilerimiz hesabına çapkın kınar, istiklalimizin teminatı olan Türk Silahlı Kuvvetlerine attığı iftiranın kendi yaftası namına boynunda asık kalacağını belirtiriz. Süt Kuzusu katillerini görmezden gelen, binlerce cana kıyan teröristleri yazıksız gösteren, ülkeyi milyarlarca dolar zarara uğratan eli kanlı örgüte cebin TSK’yı karalayan bu zihniyetin niyeti, sarfiyat ettikleri sözlerinde meydanda kendini göstermektedir. Türk milletinin bağrından çıkan TSK mücadelesini evvel olduğu kabil bu günde aslancasına ve mertçe yapmaktadır. Yapılan iftiralar TSK’nın şöhreti karşısında eriyip kaybolacaktır.” – ERZURUM

Share: