Erzurum siyaset haberi… Tarım ve Orman Bakanı Birim Kirişci, Erzurum’da konuştu Açıklaması

Ekincilik ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, kültür, azık ve akarsu ürünleri mühendisleri ile veteriner hekimleri lisanslandıracaklarını, yeminli mali danışman kadar zat bürolarını açıp bakım vereceklerini söyledi.

Icra Vekili Kirişci, AK Parti Erzurum İl Başkanlığını ziyaretinde yaptığı konuşmada, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın dünya lideri olmasının yanında siyasetin dahi üstadı olduğunu belirterek, hemen Türkiye’nin değil belki birlikte dünyadaki bulunmaz şahsiyetlerden birisi olduğunu vurguladı.

“YANLIŞSIZ Öğür namına siyaset şüphesiz yapılır, millete bakım zahir üretilir, im ve bakım siyaseti noktasında ortaya neler konulabilir, bunları haddinden fazla konkre şekilde göstermiş bulunuyoruz. Hamdolsun 21 almanak proses geride kaldı.” diyen Kirişci, Erzurum’un ise YANLIŞSIZ Fırka için yetişkin kermen olduğunu belirtti.

Kirişci, 2023 seçimlerinin önemine bel ederek, dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan ile 2023 ve sonrasına posta yürüme mecburiyetinde olduklarını, bunun yekpare dünya mazlum milletleri üzere de önem taşıdığını söyledi.

Programlarda, Türkiye kamuoyuna mehabetli mesajlar verdiklerini anlatan Kirişci, Erzurum’un hayvancılıkta ve özelikle tarımın başkenti pozisyonda bulunduğunu belirterek, “Bu manada Sözleşmeli Besicilik Uygulamasının lansmanını Erzurum’da ika yağız verdik. Haddinden Fazla dolgunca ve bizler amacıyla mutluk verici oldu. İnşallah haddinden fazla pir neticeler alacağımızı ümit ediyoruz.” dedi.

“Gıda, ziraat ve su ürünleri mühendisleri ile baytar hekimler sahaya inecek”

Vekâlet ve taşra teşkilatlarındaki çalışmaların strateji edilmesinde kazanım olduğunu rapor fail Kirişci, şunları kaydetti:

“Yeminli mali müşavirlik kadar basit anlaşılsın diye niteleyerek söylüyorum. Tığ tarım, gıda ve su ürünleri mühendisleri ile baytar hekimleri inşallah lisanslandıracağız. Yani bunlar tıpkı yeminli mali danışman gibi kişi bürolarını açıp bakım veriyor olacaklar. O zaman bu ten acaba hangi kadar, hıfzıssıhha yahut bu savsaklamak hangi kadar mıhlı kabil bunlarla aynı problemimiz namevcut amma bu konularda daha stabil ve sürekli şeyler görelim istiyoruz. Kendimizle ilişkin aldığımız önlemler var. Sistemimiz çalışıyor ama ziraat, azık akarsu ürünleri mühendisleri ile baytar hekimlerimizi sahaya ahzetmek istiyoruz. Bunun adımını haddizatında attık.”

Toplantıya, YANLIŞSIZ Parti Erzurum milletvekilleri Recep Akdağ ve Selami Altınok, YANLIŞSIZ Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Tehlikesiz Arı, ilçe uray başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Daha sonradan MHP Erzurum İl Başkanlığına güzeşte Icra Vekili Kirişci, burada bire bir müddet İl Başkanı Naim Karataş ve partililerle görüştü.

Erzurum Valiliğini görüşme eden Kirişci, burada Vilayet Onur Defteri’ni imzalayıp Ilbay Okay Memiş ile görüşme yaptı.

Share: