Erzurum’da tır dorsesinde 133 ağır aksak göçmen yakalandı

Erzurum’da tır dorsesinde, yurda yasa dışı yollarla giren 56’sı bala 133 Afganistan tabiiyetli ağır aksak muhacir yakalandı.

İl Güven Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Uğraş ve Hudut Kapıları Ofis Müdürlüğü ekipleri, düzensiz muhacir kaçakçılığı yapan kişilere yönelik çalışmalarına devam ediyor.

Düzensiz göçmenlerin batı illerine gönderildiklerine dayalı hikmet alan ekipler, cumhuriyet savcısının talimatı üzerine şüpheliler için anket başlattı.

Bu kapsamda, Serdar S. idaresindeki tırı ve bu araca yardımcı olduğu değerlendirilen Cumhur E. ve Oğuzhan B’nin içerisinde bulunduğu avangart aracı takibe aldı.

Yakutiye ilçesi Nenehatun rampaları mevkisinde durdurulan ve kontrolleri yapılan tır dorsesi içerisinde, üzerlerinde etiket bulunmayan 56’sı 18 gözyaşı şeş yavru ve 77’si majör girmek amacıyla mecmu 133 Afganistan tabiiyetli kesintili muhacir yakalandı.

İşlemlerinin ardından insan kaçakçılığı yaptıkları iddiasıyla adliyeye sevk edilen Başkomutan S, Cumhur E. ve Oğuzhan B, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Düzensiz göçmenler, işlemlerinin ardından kavrayışsız çevirme merkezine tasdik edildi.

Share: