Erzurum’da tır dorsesinde 56’sı bala 133 gizlice göçmen yakalandı

Erzurum Güven Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Uğraş ve Son Kapıları Büro Müdürlüğünce, göçmen kaçakçılığı özne şahıslara müteveccih cerrahi müdahale düzenlendi.

Dün akşam saat 03.30 sıralarında, Başkumandan S. sevk ve idaresindeki tır, muhacir kaçakçılığında kullanıldığı değerlendirilmesi sebebiyle polis güçleri ekipleri aracılığıyla takibe alındı. Yapılan çalışmalar neticesinde, esasen bu araca apotr olduğu değerlendirilen Cumhur E. ve Oğuzhan B. isimli şahısların içerisinde bulunduğu öncü miftah üstelik takibe alındı. Takibe alınan araçlar, Erzurum Yakutiye ilçesi Nenehatun rampalar civarında emin tıpkı şekilde durduruldu.

Ekipler aracılığıyla kontrolleri yapılan tıra sınırlı dorse içerisinde, üzerlerinde herhangi bir etiket namevcut 56’sı 18 yaş şeş bala, 77’si kebir yaşta gelmek için toplamda 133 kesintili göçmen yakalandı. Yapılan işlemlerin arkası sıra geriden geriye göçmenler Kavrayışsız Çevirme Merkezine tasdik edildi.

“Muhacir kaçakçılığı” suçu aktif Halk E., Başkumandan S. ve Oğuzhan B. irsal edildikleri adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi. – ERZURUM

Share: