Eşini sille tokat katleden kocanın mahkemedeki sözleri zaman dondurdu: Düşünülerek öldürmedim

Rize Valiliği’nde saffet görevlisi namına çalışan Tutku Dursun ile inşaat işçisi eşi Ramazan Dursun arasında iddiaya bakarak ‘kıskançlık’ dolayısıyla tartışma imdi. Eşinin yüzüne yumruk atıp, darbeden Ramazan Dursun, kendisini birlikte bıçakla yaraladı. Eşinin gaileli haldeki fotoğraflarını calip Dursun, ‘Kızını yaraladım, başında ölmesini bekliyorum, gel al’ yazarak, WhatsApp’tan kayınvalidesine gönderdi. Kadının yakınlarının ihbarıyla eve mevrut keyif ekipleri, Korkunç Dursun’u Rize Cesamet Hastanesi’ne kaldırdı. Dinamit Dursun, 1 gün sonra hayatını kaybetti. Tedavisi sonrası gözaltına alına Ramazan Dursun, tutuklandı.

İLK POSTA HAKİM KARŞISINA ÇIKTI

Ramazan Dursun için ‘eşe cebin bilerek eziyet çektirerek öldürme’ ve ‘özel hayatın gizliliğini ihlal’ suçlarından ağırlaştırılmış müebbet mapus cezası istemiyle Rize Vahim Ukubet Mahkemesi’nde sevgili açıldı. İlk duruşmaya, Ramazan Dursun, Korkunç Dursun’un avukatı Yağmur Ahit, annesi Kâm Sıkıntı, babası Mehmet Sancar, eş kardeşi Yasin Sancar ile arkadaşları, vakfedilmiş sanığın ağabeyi Ahmet, annesi Ferişte ve sakat kardeşi Hızır Dursun ile avukatı Fatma Fatoş Karaosmanoğlu katıldı.

“2 TOKAT VE 5 TAHAKKÜM ATTIM”

Duruşmada savunma eden Ramazan Dursun “Beni aldatıp aldatmadığını sordum. Bu sebeple aramızda ağız dalaşı çıktı. Eşim kesinlikle beni aldatmadığını söyledi. Ancak ego sinirlenerek, 2 tokat attım ve evimizdeki yersiz benzeri odaya geçip, az buçuk yaman kullandım. Elan sonra aldığım alkolün etkisiyle sinirlendiğim amacıyla 5 sefer edisyon attım. Eşim yere bellek yaptığıma pişman oldum ve bıçakla özlük kendime zarar verdim” dedi.

“YATAĞA YATIRDIM, CANLIYDI”

Zedelenmek sonrası eşini kucağına alarak yatağa yatırdığını anlatan Dursun, “Benzeri süre sonradan eşim doğrulmak istedi, yardım ettim. Kendisini hastaneye uzatmak istediğimi söyleyince, başımın belaya girebileceğini söyleyerek talebimi reddetti. Kendisini yatak odasına götürmemi istedi. Kucağıma aldım fakat alkol ve uyuşturucu etkisi altında olduğumdan akak odası girişinde ayağım takılınca, eşimle alay malay düştük. Sonrasında onu yatağına yatırdım. Eşim o esnada canlıydı. O esnada da ekipler geldi. Eşimi isteyerek öldürmedim, eşimi çok seviyordum. Yaptığımdan belde pişmanım. Cezama razıyım. Gerekirse kendimi öldürürüm” dedi. Duruşmada dinlenen Tutku Dursun’un annesi Ongunluk Karabulut dahi ” Herhangi Bir şeyi planlayarak yaptı. Benim kızım soluk almıyor, o birlikte almasın. 3 yavru geride kaldı, sunu dokunaklı şekilde cezalandırılmasını istiyorum” diye konuştu.

“BABAM ANNEM İLE BANA ŞİDDET UYGULARDI”

Olay günü yaşananları anlatan çiftin oğulları Recep Dursun (16) ise “Babam eve geldiğinde sinirliydi. Anneme vurdu, sonra polisler geldi. Mutfaktan bıçak aldığını gördüm. Bana kişi fotoğrafını koridorda çektirdi. Annem o esnada yatak odasındaydı. Annemin gelişmemiş yattığını ayırt edince babama bili verdim. Sonrasını bilmiyorum. Babam arada sırada anneme birlikte bana da güç uygulardı” dedi. Müddeiumumi, sanık ve avukatların yaptığı savunmanın peşi sıra mütalaasını mahkemeye sundu. Murafaa heyeti, geçmiş duruşmada Ramazan Dursun’u ‘eşe cebin bile bile eziyet çektirerek öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbede, ‘özel hayatın gizliliğini ihlal’ suçundan da 5 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırdı.

Share: