ESKİŞEHİR – EYT’liler SGK önünde yoğunluk oluşturdu

SGK Eskişehir İl Müdürlüğüne istida vermeye mevrut 42 yaşındaki Selda Yıldız, EYT ile ilişkin düzenlemeye ilişik umudunun olmadığını fakat Erdoğan’ın açıkladığı kararla mutlu olduğunu anlattı.

Borçlanma için tıpkısı ay geçmiş da kuruma geldiğini fakat EYT çıkmaz düşüncesiyle vazgeçtiğini nâkil Nasip, “O ahit borçlanmamıştım. Deminden karar çıkınca bu sırayı kazanmak zorundayız. İnşallah birlikte yetişiriz.” ifadesini kullandı.

Rahmi Mecnunca ise 8 yıldır beklediği emekliliğe kavuşacak olmaktan mutluluk duyduğunu anlatım ederek, “Çeri da olsa geç bile olsa ati. Sigorta başlangıcım 1989. Prim günüm 8 bin 577. Başvurumuzu yapacağız.” dedi.

43 yaşındaki Ayşegül Üstünbaş, EYT düzenlemesinde yaş haddi konulmamasını hele çalışamayan çocuklu kadınlar için yararlı olacağını vurguladı.

42 yaşındaki Haldun Sembol birlikte e-celal sisteminde bahir olduğunu dile getirerek, “Sabahın erken saatlerinden itibaren antipatik havaya rağmen bekliyoruz. Antre yapamadık. Yapacak bire bir özdek namevcut. 1997 yılı sigorta girişliyim. Günüm yoğun, sadece bu kararı bekliyorduk. Az Buçuk geç benzeri karar ama hakkımızda hayırlısı olsun.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: