ESKİŞEHİR MERKEZLİ 11 İLDE DOLANDIRICILIK OPERASYONU: 30 GÖZALTI

ESKİŞEHİR merkezli 11 ilde düzenlenen dolandırıcılık operasyonunda 10’u kadın 30 sakil gözaltına makbuz.

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Itimat Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, ‘Nitelikli Dolandırıcılık’ suçu ihbarı üzerine himmet başlattı. Takibe alınan şüphelilerin, devir mal ve hane ilanları üzerinden ulaştıkları mağdurlara, mülklerini ortalık değerinin üstünde eş vaadinde bulundukları ve mağdurların cep telefonlarına kurdukları sayısal bankacılık uygulamasıyla yüklü miktarda güven çekip kendi hesaplarına aktardıktan bilahare uygulamayı silerek nahak vergi elde ettiklerini belirledi.

Eskişehir’in yanı sıra İstanbul, Gaziantep, Samsun, Çanakkale, Afyonkarahisar, Kütahya, Antalya, Balıkesir’in tarz ve Edremit ilçeleri ile Manisa’nın Akhisar ve Muğla’nın Bodrum ilçelerinde belirlenen 41 adrese planlı operasyonlarda 30 kaba gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramada 2 zırh, bir hacim esrar, cep telefonları, GSM sim kartları, devre servet sahiplerinin isimlerinin bulunduğu listeler, not defteri, andaç, dizüstü, flash bellekler ve çok sayıda evrak ele geçirildi.

Gözaltına alınan 30 güç, emniyetteki işlemlerinin arkası sıra adliyeye irsal edildi. Adliyeye getirilen şüpheliler ortada kâin aynı kadın, “Henüz yapamadıklarımızı yapacağız” diyerek bağırdı. Şüphelilerin sorgusu sürüyor.

Share: