Esmer yollarında durum

Yağız yollarının imal, bakım ve tamirat çalışmaları sürdürülen kesimlerinde bati gidilmesi, trafik meni ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün sefer durumu bültenine bakarak, TEM Otoyolu’nun İzmit Günindi-Kandıra kavşakları İstanbul- Ankara istikametinde üstyapı ve asfaltlama çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle hafta arası rastgele bölüm 22.00-06.00 saatlerinde otoban trafiğe kapatılarak, sürücüler İzmit Garp Kavşağı’ndan D-100 yoluna yönlendiriliyor.

İzmir- Çeşme Otoyolu’nun 4-6. kilometrelerinde (Güzelbahçe- Urla kavşakları) ekolojik köprü yapım çalışmaları cihetiyle İzmir istikametinde sıhhatli abdestbozan trafiğe kapatıldı. Bu kesimde erişim farklı şeritlerden sağlanıyor.

Küçük Asya Otoyolu’nun Ankara- Bolu memleket sınırı- Çamlıdere Kavşağı 18-19. kilometrelerindeki Tatlak Köprüsü’nde tabliye ve üstyapı tamir çalışmaları gerçekleştiriliyor. Bu nedenle otoyolun Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım farklı istikametten iki taraflı bitmeme ediyor.

Bozkır-Hadim yolunun 29-30. kilometrelerindeki imal çalışmaları zımnında ulaşıma kontrollü müsaade veriliyor.

Manavgat-Alanya- Gazipaşa yolunun 48-49. kilometrelerindeki çökme dolayısıyla muvasala servis yolundan sürdürülüyor. Sürücülerin gidiş geliş meni ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Trabzon- Gümüşhane diyar sınırı-Gümüşhane- Bayburt yolunun 41-53. kilometrelerindeki (Gümüşhane mekân yolu) 13 tünelde yapılacak hareketlilik, elektronik sistemi hizmet ve tamirat çalışması cihetiyle 30 Eylül’e kadar 08.00-17.00 saatlerinde ulaşım bir tane şeritten kontrollü sürdürülecek.

Sivas-Zara yolunun 45-51. kilometrelerinde üstyapı restorasyon çalışmaları zımnında sürücülerin gidiş geliş işaret ve işaretçilerine ilgi etmeleri önem taşıyor.

Hakkari- Yüksekova yolunun 67-77. kilometrelerinde ağız ve yaya kaldırımı çalışması zımnında muvasala mukassem yolun bir bölümünden iki taraflı gerçekleştiriliyor.

Sinop- Boyabat yolunun 51. kilometresinde köprülü kavşak imal çalışmaları sebebiyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.

Nevşehir-Aksaray yolunun 16-22. kilometrelerindeki yapım çalışması dolayısıyla ulaşım bölünmüş yolun tıpkısı bölümünden iki cepheli devam ediyor.

Share: