Ev ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığından çocuklara terbiye paketi

Ocak ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Bahir Kederli, meslek hazırlıklarının sürdüğü bugünlerde Nezaret yerine çocukları kırtasiye ve kitap yönünden bile desteklediklerini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Sülale ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığınca 2022-2023 yetişek tedrisat yılına hazırlık kapsamında kırsal bölgelerdeki gerekseme sahibi ailelerin ilkokul ve ortaokula bitmeme eden çocukları üzere “Eğitim ve Gelişim Destek Paketleri” dağıtıldı.

Kars, Batman, Tunceli, Muş, Osmaniye, Sivas, Uşak, Kırşehir, Kütahya, Rize, Burdur, Siirt, Yozgat, Elazığ, Çanakkale, Çorum, Afyonkarahisar, Aksaray, Kırklareli, Kastamonu, Bayburt ve Şırnak’ın rustik bölgelerindeki ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına dağıtılan paketlerde; branş çantası, kalemlik, beslenme çantası, boya, defter, nev kadar malzemelerin yanı sıra Vekâlet marifetiyle internet sitesinden zar edilen Bala Dostu Pusula Listesi’nden kitaplar bulunuyor.

Destek paketlerinde Aile ve Içtimai Hizmetler Bakanı Üzüntülü’ın, çocuklara yazdığı mektup üstelik saha alıyor.

Bakan Derya Izdıraplı, konuyla ilgilendiren değerlendirmesinde Cumhurbaşkanlığı İcraat Programı Beşinci 180 Günce Eylem Planı doğrultusunda sabık sene 22 ilin kırsal bölgelerinde çocuklar için apotr ve inhibitör hizmetler için bilgilendirme yapılarak ihtiyaçların belirlendiğini belirtti.

Olumlu düşüncesiz bildirimler üzerine bu çalışmanın 51 ile yaygınlaştırıldığını ifade eden Izdıraplı, yavru koruma devingen ekipleri aracılığıyla rustik bölgelerdeki çocukların havari ve önleyici hizmetlere erişimini artırmaya ve punt eşitliği sağlamaya müteveccih çalışmalar yürütüldüğünü anlattı.

Yeni yetişek talim yılı başlarken rustik bölgelerdeki çocukların psikososyal ve akademik gelişimlerinin desteklenmesi üzere “Yetişek ve Iş Destek Paketleri” hazırlandığına işaret eden Kederli, şunları kaydetti:

“Meslek hazırlıklarının sürdüğü şimdilerde Ocak ve Içtimai Hizmetler Bakanlığı olarak çocuklarımızı kırtasiye, betik yönünden dahi destekliyoruz. Yetişek ve Hisse Senedi Bindi Paketleri’nin içine çanta ve kırtasiye malzemelerinin beraberinde Bakanlığımızın hazırladığı Çocuk Dostu Pusula Listesi’ndeki kitaplardan da koyduk. Okula tekmil yerine başlamalarını istediğimiz çocuklarımıza başarılı tıpkısı yetişek tedrisat yılı diliyorum.”

Share: