Fatma Şahin’den Icra Vekili Kurum’a hemşerilik beratı

Kasaba, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Misyon Alım’a, Gaziantep’e yapılan projelere verdiği desteklerden âlem “Gönüllü Hemşerilik Beratı” verildi.

Gaziantep Büyükşehir Meclisi’nin Ağustos Kocaoğlan Dönüş Toplantısı’nda alınan kararla fahri hemşeri car edilen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Gaye Çekicilik, Büyükşehir Belediyesi eliyle planlı yaz Kur’an Kursu’nda eğitim düzlük 3 bin öğrenciye velespit dağıtımı töreni sonrası Hemşerilik Beratı’nı Komutan Fatma Delice’in elinden aldı.

“Gaziantep’in beraberinde, emrinde olacağım”

Fahri Hemşerilik unvanı üzere Başkan Delicesine ve Gazianteplilere teşekkürname fail Bakan Hava, “Ego dahi Gazi şehrin, Gaziantep’imizin, buradaki kahraman insanların, erkek insanların hemşerisi olmaktan itibar ve gelgel duyuyorum. Gaziantep ve Gaziantep’in çocukları, gençleri, kadınları üzere ben bile bire bir hemşeriniz, tıpkısı kardeşiniz, aynı evladınız olarak yapılacak umum hizmetlerde Gaziantep’in birlikte, emrinde olacağım. Buradaki bilcümle ekiple, Gazi şehir için birlikte ben üstelik gece gündüz hizmet etmeye devam edeceğim. Başkan Fatma Delice’e, esasen bu kararın alınmasında düşünce veren sedir üyelerimize, milletvekillerimize, valimize çokça teşekkürname ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Hemşerimiz olan aynı bakanımız var”

Komutan Fatma Delice ise hemşeriliğin iyi günde, ızdırap günde, tıpkısı ve bu arada almak olduğunu söyledi. “Sevinçler paylaşınca artar, acılar paylaşınca azalır” diyen Başbuğ Şahin, “İşte bugün çok yeni tıpkı hemşerimiz var. Evvel Büyükşehir Meclisi’nde çok hususi bire bir değişmeyen makbuz. Bu kararla çıktı tıpkı hemşerimiz, hususi hemşerimiz olan tıpkısı bakanımız var. Amaç bakanımıza çokça teşekkürname ediyorum. Onunla hemşeri olmaktan şişman aynı haysiyet duyuyorum. Allah kendiliğinden, ailesinden ekibinden razı olsun diyorum” diye konuştu. – GAZİANTEP

Share: