Fikret Şahin’den Hemşirelere Destek: “Parafin Islah Denilen Söylemin İçinin Bomboş Olduğunun İspatıdır Bu Miting”

VUKUF: MERVE YÜREK AZRAIL: ÜNAL AYDIN

CHP Balıkesir Mebus Fikret Delice, zaman Ankara’de taleplerini AKP iktidarına ve Esenlik Bakanlığı’na açıklamak üzere miting yapan hemşirelere destek verdi. Mecnunca, “Bu şekilde halkımıza bir sağlık hizmeti vermek gibi değildir. Esenlik hizmeti benzeri takım çalışmasıdır. Bu kadro çalışmasının mecmu elemanları umutsuz ve mutsuzdur. Bakanlık bir an önceki buna el atmak durumundadır. aksi takdirde gerileyen Türk tıbbı elan birlikte gerileyecek…Beyaz düzelti denilen söylemin içinin tıntın olduğunun ispatıdır bu miting” dedi.

Türk Hemşireler Derneği (THD), zaman Ankara Anıtpark’ta “İnsanca sürdürmek ve keyiflendirmek amacıyla saraka hemşirelerde” sloganıyla miting düzenledi. CHP’nin hekim kökenli Balıkesir Mebus Fikret Atmaca da mitinge katılarak hemşirelere destek verdi. Atmaca, şunları söyledi:

“en üst hemşirelerin mitingi 10 yıl önce mamul. Görüyoruz ki afiyet çalışanlarının kamu kesimlerinde çetin tıpkısı bahtsızlık ve umutsuzluk var keyif sistemine dayalı. Hekimler, hemşireler yurtdışına gidiyor. Eczacılarda güçlük var. Dönüp bakıyoruz Afiyet Bakanı’na ‘Beyaz Düzeltme yaptık’ diyor. Bozulmuş bire bir sağlık sistemi ile cebin karşıyayız. Özel şifahane sahibi aynı Esenlik Bakanı, özel şifahane lobilerine teyit reşit bire bir Sağlık Bakanlığı ile cebin karşıyayız. Burada hemşirelerimiz emeklerinin karşılığını istiyorlar.

Bu şekilde halkımıza ayrımsız keyif hizmeti çevirmek olabilir değildir. Esenlik hizmeti tıpkısı takım çalışmasıdır. Bu grup çalışmasının tekmil elemanları umutsuz ve mutsuzdur. Vekâlet tıpkı an önceki buna umum kovmak durumundadır. aksi takdirde gerileyici Türk tıbbı elan üstelik gerileyecek. Bakanlığa bakıyoruz, benzeri benzeri Turizm Bakanlığı kabil çalışıyor. Afiyet turizminden bahsediyor, siz öncelikle kişi vatandaşınızın esenlik hizmetini ağız ağıza karşılamanız gerekir kim henüz sonraları yabancı ülkelere açılın ve onlara keyif hizmeti verin. Afiyet Bakanlığı özlük vatandaşına sırtını dönmüş, dışarıdaki ülkelerde ensesi kalın hastalara keyif hizmeti verme yolunda çalışmalar sarfiyat ediyorlar ve kaynaklarımız heba ediliyor. Parafin ıslahat denilen söylemin içinin tıntın olduğunun ispatıdır bu miting.”

Share: