Fırat Gül: “Muhtemel, özlenen Kocaelispor sahada olacak”

Kocaelispor Maharet Direktörü Fırat Gül, “Muhtemel, özlenen Kocaelispor sahada olacak” dedi.

TFF 2. Tabur ekibi Kocaelispor, hafta sonu oynayacağı Kırklarelispor maçına hazırlanıyor. İl dışındaki dinlenme kampı programlarını bütünleyen yeşil-siyahlılar, geri itibariyle Kocaeli’üstelik çalışmalarını sürdürüyor. Teknik Direktör Fırat Gül, sabahleyin Haliç Brunga Tesisleri’nde matbuat mensuplarıyla tıpkı araya geldi. Sportif Direktör Kortej Oral ve Matbuat Sözcüsü Tuncay Arıcan üstelik toplantıda vadi aldı. Bağımsız hedeflerinin şampiyonluk olduğunu tabir eden Fırat Gül, “Bu mevsim hedefimiz bökelik. Bu gaye doğrultusunda cereyan edeceğiz. Geçen sezondan artan futbolculardan benzeri liste yaptık. Kalanların arkası sıra para aktarımı politikası gerçekleştirdik. Bu yöntem, kadromuzun önümüzdeki zaman yüzde 70 ile bitmeme ika yönündedir” dedi.

“Çokça yetenekli gençlere sahibiz”

Bu zaman altyapıdan mukavim çok oyuncuyu A takıma monte ettiklerini tabir eden Ustalık Yönetmen Gül, “Altyapımızda çokça kıymetli oyuncular var. Mevsim başından 1 hafta evvel tesiste gençlerimizi topladık. Çoğunu tanıyordum. Elimizde 9 potansiyelli topçu var. İçlerinden Süper Grup’birlikte oynayacaklar üstelik var. İnanıyorum ki bu gençlerimiz ince yıllar Kocaelispor’a bakım edecektir. Transferde ne kadar hassassak altyapıdan aldığımız futbolcularla ilişik de hassas davrandık. Kızılcahamam’da maç içre kazanmak için Adıyaman maçında yalnız gençlerimizi başlamak istedik. Bereketli bir karşılaşma oldu. Skordan ziyade oyuncuların performansları önemliydi. Bu maçın peşi sıra 10 gencimizi kadromuza kattık. Kızılcahamam’bile çaba yükselttik ve bu süreçte takım birlikteliği, uyumunu sağladık. Bu uyum dahi sahaya yansıdı. Topluluk kendisine etiket değiştiriyoruz. Bolu’bile hangi yapılmasını istediysek futbolcular da buna uyma gösterdi. Takımdan çok umutluyum. Taraftarımızdan bindi istiyoruz. 2 evet de 3 maç Derince’de oynayacağız. Peşi Sıra stadımıza geçeceğiz” diye niteleyerek konuştu.

“87 yaşıma de gelsem o günü unutamam”

Kategori düştükleri haset hiç unutamayacağına ve çokça üzüldüğüne değinen Gül, “Daha eski basın toplantısında ne kadar üzüldüğümü anlatım ettim. 37 yaşımdayım 87 yaşıma birlikte gelsem o günü unutamam. Ego 1.6 puan ortalama yakaladım ve elimden mevrut değme şeyi yaptım. Düştüğümüz yerden kalkmasını biliriz. Derince’bile uyutmak dezavantaj. Kulp değil, şerait ne olursa olsun sunu bereketli oyunu sahaya yansıtmaya çalışacağız. Kadromuz şu anda ehliyetli. İzleyenlere esenlik veren benzeri bando olacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

“Yığın mütehammil geçecek”

Ligin zorlu geçeceğini fakat yeterli aktör kadrosuna cemaat olduklarını söyleyen Fırat Gül, “Aktör sayımız yeterli. Kaleciler hariç 27 kişiyiz. Kadro ve ferdî anlamda mefkûre benzeri cirim. Aramızda 2004-2005 doğumlu futbolcularımız üstelik var. Elimizden geldiği kadar gençlerimize birlikte şans isnat etmek istiyoruz. Rakiplerin birçoğu bize defans yapacak. Güzeşte sezon şampiyon olan takımlara baktım, Manisa’nın domine ettiği sezonda 9 maç 1-1 bitti. Elhasıl tomar kip geçecek” dedi.

“Baskı bana ait”

Küme düşülen sezonda inkisar maçının Erzurumspor ile oynanan karşılaşma olduğuna değinen Gül, “Sabık zaman intizar noktamız Erzurum maçıydı. Elimizdeki oyuncu grubu çok kısıtlıydı. Oradaki yılgın özgüvenimizi düşürdü. Bu maçta 1 puan çok önemliydi. Bu sezon hakeza kaçınan. Kocaelispor taraftarının özlediği baziçe sahada olacak. Bu takımın başarısızlığında ise parçalanmamış ağırbaşlılık bana ilgilendiren olacak” ifadelerini kullandı. – KOCAELİShare: