Gailesiz kızı bıçaklayıp yakıcı kayırıcı, görüngü haset annesini öldürmek için eve girmiş!

Gebze Mustafapaşa Mahallesi’nde mevcut 3 kıvrım binanın 2’nci katındaki evde, geçmiş aktarılma sabahleyin saatlerinde ateş imdi. Evden yükselen dumanları görenlerin ihbarıyla polis, keyif ve itfaiye ekipleri geldi. Yangını söndüren itfaiye erleri, Büşra Kabataş’ın cansız vücuduyla karşılaştı. Fenomen yerindeki incelemelerin ardından Büşra’nın donmuş bedeni, otopsi üzere morga götürüldü. Gebze Atatürk Küçük Asya Lisesi 11 derslik öğrencisi Büşra Kabataş’ın cenazesi mazi toprağa verildi.

CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Olayın arkası sıra polis güçleri, serbest çaplı soruşturma başlattı. Olay yerindeki delillerden yola sâdır polis güçleri, olayın aynı kıya olabileceği ihtimali üzerinde durdu. Düzenlilik Bölüm Müdürlüğü Kıya Gasp Fasıl Amirliği ekipleri yaptıkları tetkik sonucunda, yangının tüvana kızın öldürülmesinin ardından delillerin karartılması üzere çıkarıldığını tespit etti. Polis Güçleri, tüvana kızı öldüren kişinin, boşanan annesinin işyerinden arkadaşı olan ve kendisine eflatuni aşk mugaddi Taner Yaylacı olduğunu belirledi. Savuşma hazırlığında olan Taner Yaylacı, olaydan 2 saat sonradan Zonguldak’a gezmek üzereyken yakalanarak gözaltına makbuz. Taner Yaylacı, emniyetteki işlemlerinin peşi sıra çıkarıldığı duruşma marifetiyle tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ANNE AYLİN ÇETİN’İ VURMAK İÇİN GELMİŞ

İki gündür lüp bulunduğu sokakta müşahede yapan Taner Yaylacı’nın olay günü ana Aylin Korkulu’i mihlamak için geldiği ve annenin sabahleyin emek çıkışında eve değil hastaneye gittiği üzere evde kızıyla karşılaşıp cinayeti gerçekleştirdiği öğrenildi.

MERDİVENLERDE BIÇAKLAYIP, YATAĞINDA YAKMIŞ

Evin kapısında muntazır Taner Yaylacı’nın, okula gezmek amacıyla konu uğrunda ayakkabılarını giyen Büşra Kabataş’ı görüp, taze kızı yakaladığını ve merdivenlerde bıçakladıktan sonra odasına götürüp boğduktan sonraları konusunda yatak örterek beraberinde getirdiği yanıcı maddeyi konusunda döküp yaktığı öğrenildi. Polis ekiplerinin yaptıkları incelemelerde yatağın kâh noktalarında yanıcı maddenin bulunduğu ve yanıcı özellik kutusunun dinç kızın ellerine tutuşturulduğu belirlendi.

“BENİMLE TEEHHÜL ETMEK İSTEDİĞİNİ, BENİ SEVDİĞİNİ SÖYLEDİ”

Taner Yaylacı’yı, çalıştığı fabrikadan tanıdığını belirten Aylin Bati, “Taner Yaylacı’yı çalışmakta olduğum fabrikadan tanıyorum. 2015 yılından beri tanıyorum kendisini. Fabrikada sendikal davalar zımnında işten çıkarıldı ve bunu benim yaptığımı düşündüğü amacıyla işten çıktıktan sonraları bana bağlılaşım sözcükleriyle yaklaştı. Meğerse bu intikam almak amaçlıymış, baştan inanmamıştım amma elan sonra düşündüm çünkü etraflı yıllar tanıyorum. Benimle izdivaç etmek istediğini, beni sevdiğini söyledi. Ben sağlık problemlerim yüzünden kendisiyle evlenemeyeceğimi söyledim. O da bana kaçınmak gösterdiğini söyledi. Benim aksiyon çıkışlarıma çokça çok gelmeye başladı. Tün mesaisinden çıktığımda saat şeb 1’de kapının önüne geliyordu. Kapımın önüne gelmesini istemedim, buna tepki gösterdim. ‘Her dakika karşıma balkon, gecenin tıpkısı vakti evimin önüne gelme’ dedim” dedi.

“BEN YEMEDEN IÇMEDEN REDDETTİM DİYE ÇOCUĞUM ÖLDÜRÜLDÜ”

Yaşadığı acıyı dile getiren Aylin Korkulu, “En Üst çarşamba günü geldi, meğer o çevrim almaya geldiği canmış, beni öldürmeye gelmiş diyerek düşünüyorum. Sonra gitti, cuma günü sabah işten çıkmıştım ego eve gelmedim, hastaneye gittim ve çocuğum okula müracaat etmek üzere hazırlanırken, sanırım ayakkabılarını giyerken kapıda yakalamış daha sonradan çocuğumu içeriye atmış, bıçaklayarak öldürmüş elan sonrasında boğup üzerine yorganı örterek ateşe vermiş. Bir karı, ayrımsız erkeği reddetmesiyle, o adamın bir çocuğu öldürmek hakkı değil. Ben hemen reddettim diye niteleyerek çocuğum öldürüldü. Bildirme tehlikeli şekilde cezalandırılmasını istiyorum” diyerek konuştu.

“BENİM YÜREĞİM YANDI, BAŞKALARININ YANMASIN”

Suçlunun arz gösterişli şekilde cezalandırılması gerektiğini belirten Büşra’nın ablası Başak Kabataş, “Benim yüreğim yandı, başka tek kadının, hiçbir çocuğun, on paralık kimsenin canı yanmasın Taner Yaylacı’nın yeryüzü kısık şekilde ceza almasını istiyorum. Kimsenin yüreği ayrımsız henüz yanmasın” dedi.

İKİ GÜNDÜR EVİN ÖNÜNDE BEKLİYORMUŞ

Olayı gerçekleştiren Taner Yaylacı’nın emniyette verdiği ilk ifadesi ortaya daha çok. Yaylacı ifadesinde, “İki gündür lüp etrafında gözlem yapıyordum. Görüngü günü Aylin Gösterişli’i görmedim kapıda kızıyla karşılaştım. Öldürdükten sonra delilleri kazanmak amacıyla evi yakmak istedim. Evden birden uzaklaştım ve Zonguldak’a başvurmak isterken polisler yakaladı” dediği öğrenildi.

Share: