Galebe Yolu Kafilesi Kemalpaşa’da

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, kentin kurtuluşunun 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında tevhit ettiği Zafer Yolu Yürüyüşü’nün kafilesi 16’ncı günün sonunda Kemalpaşa Hamzababa’ya ulaştı. Yüzyıl önceki kurtuluş mücadelesi veren ataların izini Kocatepe’den beri adım adım izlem eden kafileyi, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Bronz Soyer Kemalpaşa’nın kurtuluş gününde heyecanla karşıladı. Başkan Soyer, “Gururla ve coşkuyla yürüyüşe katılanların tamamını yarın İzmir’üstelik karşılayacağız” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kentin kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlediği Kocatepe’den İzmir’e Galibiyet ve Anma Yürüyüşü kafilesi, kurtuluş gününde Kemalpaşa’ya ulaştı. Nazik Taarruz’un yüzüncü yılında İzmir Büyükşehir Şehremini Tunç Soyer’in Afyon Dereçine’üstelik yanarca yakarak başlattığı yürüyüşte katılımcılar, 16 ahit süresince Banaz, Çeltek, Eşme, Ulubey, Kula, Salihli, Alaşehir, Ahmetli, Turgutlu kabilinden Milli Mücadele’nin koskocaman dönüm noktalarının yaşandığı yerlerden geçerek Kemalpaşa Hamzababa’ya ulaştı. Kafileyi Başkan Tunç Soyer ve eşi Neptün Soyer’in birlikte Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı ve eşi Lütfiye Karakayalı, İzmir Büyükşehir Belediyesi Umumi Kâtip Yardımcısı Ertuğrul Liva, karye halkı, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş karşıladı.

TARİHİ YÜRÜYÜŞÜN KAHRAMANLARI COŞKUYLA KARŞILANDI

Tamamen gönüllü kendisine yola çıkarak tarihi yolu giden barhana Hamzababa’da iri benzeri coşkuyla karşılandı. Köy meydanında 8 Eylül Kemalpaşa’nın yapılış günü zımnında ahali dansları ekibi yiğit gösterisi sergilendi. Komutan Soyer kafileyi tebrik kartı etti ve  Hamzababa’dan Bağyurdu’na alkışlarla uğurladı. Antrparantez Başkan Soyer, Afyon’dan yola çıkıp İzmir’e akıllıca yürüyen 13 nefis İzmir Büyükşehir Belediyesi itfaiye aracı erinin tişörtünü üstelik imzaladı.

“GURURLA VE COŞKUYLA İZMİR’DE KARŞILAYACAĞIZ”

ADIM ADIM yürüyüşü tamamlamaya hazırlanan kafileyi ve yürüyüş boyunca yanlarında olan İzmir Büyükşehir Belediyesi ekibini kutlama fail Başkan Bronz Soyer, “Tarihi yürüyüşün sonuna gelindi. 100 yılı tebrik etmek seçkin kula felek imkânsız. Bizler bu nedenle haddinden fazla şanslıyız. Kurtuluşumuzun ve kuruluşumuzun 100’üncü yılını böylesine manalı bir yürüyüşle kutlamanın heyecanını yaşıyoruz. Bugün Kemalpaşa Hamzababa’üstelik sonuç parkuru bağlamak üzere yola çıkılıyor. Sonuç etap heyecan verici, sonuç merhale sıkıcı ama bir o kadar dahi gurur verici aynı yolculuktu. Zafer Yolu, 100 sene önce atalarımızın geçtiği güzergahtan tamamlanacak. Biz da gururla ve coşkuyla yürüyüşe katılanların tamamını erte İzmir’bile karşılayacağız” diyerek konuştu.

TÜRK BAYRAĞI’NI KOMUTAN SOYER’E TESLİM EDECEKLER

Zafer Yolu yürüyüşü kafilesi Bağyurdu karye meydanındaki istikbal töreninin peşi sıra Kemalpaşa Ata Evi’ni müzakere edecek ve 100. Yıldan Sonsuzluğa Hazar ve İzmir Söyleşisi’ne katılacak. Program, Kurtuluştan Demokrasiye İzmir Muhtarlar Müzikali ile devam edecek. Tün ise Değer Akın’ın hayal alacağı Kemalpaşa Kurtuluş Haset konseri ile renklenecek. Kafile antrparantez Belkahve Dede Evi’ne dahi ziyarette bulunacak.

9 Ilkgüz İzmir’in kurtuluşunun 100. Yılında ise kafile eşkâl boyunca taşıdığı Türk Bayrağı’nı Başbuğ Tunç Soyer’e tasdik edecek.Share: