Gaziantep Basketbol sezona galibiyetle kullanmak istiyor

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde 2022-2023 sezonunun önce haftasında yarın evinde Frutti Extra Bursaspor ile karşılaşacak olan Gaziantep Basketbol, sezona galibiyetle çekmek istiyor.

Güzeşte sezon ligi 4. tam bitiren ve play-off çeyrek finalinde elenen Gaziantep ekibi, kullanılmamış zaman öncesinde kadrosunda yüce benzeri değişikliğe gitti. Güzeşte sezondan vakit kaybetmeden 2 isimle için devam fail al-siyahlı ekip, para aktarımı sezonunun etkili geçirerek sil baştan grup kurdu.

Yeni zaman hazırlıklarını Gaziantep ve Bolu’da dinlenme kampı yaparak nâkil Gaziantep Basketbol, Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin evvel haftasında ferda evinde Frutti Extra Bursaspor’u ağırlayacak. Gaziantep temsilcisi, rakibine avantaj kurarak lige galibiyetle başlamanın planlarını yapıyor.

Vazıh: “Öncelikle hedefimiz lige galibiyetle görmek”

Takımın başantrenörü Korkunç Berrak, AA muhabirine, sezon hazırlıklarına erken başladıklarını ifade etti.

Eskimemiş benzeri bando oluşturduklarını ve tedarik sezonunu dolgunca değerlendirdiklerini anlatım eden Ayan, “Topluluk 8 tedarik maçı yaptı. İdmanlarımız benim istediğim şekilde tempolu ve saldırgan geçti. Bunaltıcı tıpkısı tempo yaşadık amma sakatlıklarımız oldu. İki ecnebi oyuncumuz 10’ar devir sakatlıklar yaşadı. Az Buçuk zamana ihtiyacımız var.” dedi.

Tüm planlarını ilk maçtan galip bırakmak üstüne yaptıklarını ifade eden Kemiksiz, şöyle devam etti:

“Öncelikle hedefimiz lige galibiyetle bürümek. Güzeşte zaman evvel maçımızda yenilmiştik. Lige bereketli çekmek haddinden fazla oylumlu amma benim üzere henüz önemlisi olan ligi zahir bitirdiğimiz. Tabii kim yengi hedefiyle çıkacağız, ona göre hazırlandık. Izleyici desteğine çok ihtiyacımız var gerçeklenmiş. Frutti Extra Bursaspor geçen sezon Euro Cup finalisti. Bir Nice oyuncusunu kadrosunda tutabildi. Şu zaman ligin yer amade takımların biri. İstikrarlı ve oyuncuların birbirini gani tanıyor olması rakip için kazanım. Bizimde sülale sahibi avantajımız var. Bir sakatımız var, o oynamayacak ama geride mütezayit arkadaşlarla bu arada bu maçı kazanmaya çalışacağız.”

Mızıka kaptanı Batuk: “Lige hazırız”

Topluluk kaptanı Birkan Batuk ise takıma bu sene karışma olduğunu hatırlattı. Güzelce tıpkı ünsiyet havasının oluştuğunu belirten Batuk, yıpranmamış sezona ilişik şu değerlendirmede bulundu:

“Vahim geçen bir hazırlık dönemi oldu. Kendi adımıza gür geçti. Kullanılmamış oyunculardan oluşan benzeri takımız. Birbirimize alışma sürecimiz bereketli geçti. Lige hazırız. Öncelikle hep takımlara metin muvaffakiyetli mevsim diliyorum. Hedefimiz Avrupa Kupası’nda gidebildiğimiz büyüklüğünde başvurmak ve bu mevsim gine play-off’a eğlenmek istiyoruz. Ben lige hazır olduğumuzu düşünüyorum. Yarın çok dayanabilen tıpkısı maç bizi bekliyor. Frutti Extra Bursaspor çok iyi tıpkısı mızıka. Haddinden Fazla kaba oynuyorlar ama bizde kendi sahamızda hazırlandığımız gibi sert bire bir oyunla bürümek istiyoruz.”Share: