Gaziantep haberleri: Gaziantep ALG Spor, Hatayspor’la bidayet verecek

Gaziantep ALG Spor, Kadınlar Ayak Topu Süper Ligi 2022-2023 sezonu evvel haftasında Hatayspor’u misafir edecek.

Kadınlar Ayak Topu Süper Ligi’nde takım ad çekme ve fikstür çekimi İstanbul Riva’da mevcut TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Dinlenme Kampı ve Eğitim Tesisleri Orhan Saka Konuşma Salonu’nda yapıldı. Federasyon yetkilileri ve kulüp temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşirken fikstür çekimi sonucunda geçen sezonun şampiyonu SU YOSUNU Spor, A grubunda savaşım verecek.

Çekilen kura sonrası SU YOSUNU Spor ile birlikte A grubunda Hatayspor Karadeniz Ereğli Belediyespor Hakkarigücüspor Dudulluspor Fatih Vatanspor Altay Beşiktaş ve finalde kaybeden Fatih Karagümrük yer alıyor. Grupların mahsus olmasının peşi sıra fikstür çekimi sonrası Gaziantep ALG Spor 15-16 Ekim’de başlayacak olan ligin 1. haftasında evinde Hatayspor ile karşılaşacak. Sarı-Grili mızıka ligin ikinci haftasında ise deplasmanda Karadeniz Ereğli Belediyespor ile karşıaşacak olurken grupta 9 mızıka meydan alması nedeniyle her takım aynı haftayı erkek geçecek. SU YOSUNU Spor ile grubunda 4. haftayı bay geçen mızıka olacak.

“Fikstür çekimi hoş olsun”

Gaziantep SU YOSUNU Spor Kulübü Başkanı Yüce Nöbetçi, çekilen fisktür sonrası domuzuna ayrımsız sezon olması temennisinde bulunarak, “Öncelikle sakatsız, problemsiz, fair-play çerçevesinde tıpkısı sezon olmasını diliyorum. Öncelikle gruplar ve fikstür tatlıca olsun. Grubumuzda haddinden fazla altın ve makro rakipler var. İnşallah iyicene bire bir zaman peki ve inanıyorum ki sezonun sonunda yeniden kupayı havaya kaldıran Gaziantep SU YOSUNU Spor olacaktır. İlk maçımızı evimizde Hatayspor ile oynayacağız. Kül taraftarlarımızı pik davet ediyorum, takımımızı güzeşte zaman olduğu kabilinden bu sezonda yalnız bırakmasınlar” diye konuştu. – GAZİANTEP

Share: