Gaziantep spor haberleri… Gaziantep FK maçının peşi sıra

Spor Mabat Süper Lig’in 8’inci haftasının açım maçında Kasımpaşa, Gaziantep FK’yı sahasında 1-0 aşınmış etti. Mücadelenin arkası sıra düzenlenen basın toplantısında Kasımpaşa Beceri Sorumlusu Necati Erkmen ve Gaziantep FK Ustalık Direktörü Erol Endişe açıklamalarda bulundu.

Kasımpaşa Maharet Sorumlusu Necati Erkmen, galibiyetlerin bitmeme etmesinin eke olduğunu aktararak, “2 konuda teşekkürname söylemek istiyorum. Sahada bu yunak havada, nemle gelişigüzel savaşım fail oyuncuları ve haftalardır bizi destekleyen taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Rakibimiz ligin gani takımlarından birisi. Çalışkan oyunculara sahabe. Bunun çalışmasını henüz ilk yapmıştık. Oyuna bol başladık. İlk yarının böylecene bire bir, iki değişmeyen var, nazikâne karşılıyorum. İkinci yarıda golü bulduk. Takım savunmamız iyiydi ve çok açık tavır vermedik. Sonuçta 3 puanı aldık. Bizim amacıyla müjdeli olan galibiyetlerin devam etmesi. Oyunu etkin oynamamız dahi önemliydi. Sporcu kardeşlerimizi ve beceri ekibimizi kutlama ediyorum” diye konuştu.

EROL KEDER: KASIMPAŞA BUNDAN SONRA İSTEDİ VE DOĞRULUK ETTİKarşılaşmayı çikti talip tarafın kazandığını aktaran Gaziantep FK Beceri Direktörü Erol Keder, “Kasımpaşa önünde istediğimiz performansı gol yiyene kadar sergileyemedik. Golden sonradan canlandık. Ama futbolda 1-1’i yakalayıp maçı kaplamak üzere ahit olmuyor. Golden sonra mücadelede ettik. İlk yarı maça mebzul başladık amma rakipten ırak kaldık. Kasımpaşa oyuna ikinci yarıda daha ferah girdi. Pas hatamızdan ayrımsız top kaptırdık ve rakip bunu bol değerlendirdi. Maçtan önceki ‘Bugün bundan sonra isteyen kazanacak’ demiştim. Kasımpaşa bizden artik istedi ve türe ederek galip geldi” ifadelerini kullandı.”KENDİ ARAMIZDA KONUŞUP ÇÖZMEYE ÇALIŞACAĞIZ”

Serencam haftalardaki acı başarım için üstelik düşüncelerini paylaşan Bulut, “Zat aramızda oturup konuşup çözmeye çalışacağız. Zaman galibiyet ahzetmek için sahaya çıkmıştık. Galatasaray maçında gür oynamıştık amma 10 kişiye kaybettik. Ümraniyespor maçında 1-0 öndeyken serencam dakikada rakip ceza atışı kazandı. Trabzonspor maçını konuşmaya icap dahi yok, bütün neyin ne olduğunu gördü. Sabık yıl dahi örnek olmuştu. Bugün buraya 3 benek ahzetmek için çıktık. Ama ara sıra takım istenileni parçalanmamış olarak veremiyor. Baskıyı bereketli kurmadığınızda, rakipten ırak kaldığınızda maneviyat kendisine da sakıt oluyorsunuz. 4 hafta ongun gittik, 10 puan aldık ama sonrasındaki süreçte bozukluk hakeza oldu, bunu futbolcularla oturup konuşmamız lazım” şeklinde konuştu.

Share: