Gaziantep ve Malatya’da vatandaşlar içtimai ev projesi için referans yapıyor

Gaziantep ve Malatya’üstelik, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Cumhuriyet Altını tarihinin sunma balaban içtimai bölük projesi kapsamında vatandaşlar başvurularını yapmaya başladı.

E-Şevket üzerinden müracaat imkanı olmayanlar, evraklarını tevdi etmek için er saatlerde Ahali ve Kültür bankaları şubelerinin uğrunda deniz oluşturdu.

Proje kapsamında Gaziantep’te 10 bin 24 ev, Şanlıurfa’dahi 6 bin, Kahramanmaraş’ta 3 bin 101, Malatya’birlikte 2 bin 251, Adıyaman’birlikte 1750, Kilis’te 500 bölük mensur edilecek.

Gaziantep’ten başvurusunu eden Mikail Uzdilli, AA muhabirine, toplumsal basamak projesini duyduklarında bahtiyar olduklarını belirterek, Cumhur Reisi Erdoğan’a teşekkür etti.

Yıllardır ocak sahibi olabilmek amacıyla fon kurduklarını ifade eden Uzdilli, şunları kaydetti:

“Normalde e-Mehabet üzerinde da başvuruşu yapılıyor amma erken müracaat etmek için buraya geldik. 500 liralık tıpkısı ifa yapıyoruz. İnşallah kazanç ve eş sahibi oluruz. İster istemez canlı var. Biz ercecik gelip er çıksın diye bire bir umutla bekliyoruz.”

Malatya’daki başvuranların yorumları

Malatya’daki başvuran vatandaşlardan Abdullah Özkaradeniz ise projenin çokça güzel olduğunu belirterek, “Gelişigüzel şeyden evvel Reisicumhur’na bu imkanı sağladığı amacıyla teşekkürname ediyoruz. Haddinden Fazla adamakıllı aynı proje. Kiracıyım, 2 bin lira kira veriyorum. Alelade yoksul-alperen ve özellikle emekliler için domuzuna aynı emek.” dedi.

Nazife Karakaş ise proje dolayısıyla bahtiyar olduklarını tabir ederek, “İyi, güzelce tıpkı proje. Kira öder üzere ödeyeceğiz. Kiracıyım, iyi oldu. 13.30’birlikte evraklarımı unutmak amacıyla vezneci şubesine geldim. Fasıla bile bir iki kaldı.” diyerek konuştu.

Gönül Özbay ise 40 yıldır kiracı olduğunu dile getirerek, konutun namına çıkması için dua edeceğini söyledi.Share: