Gaziantepli depremzede ikiz bebeklerini Ordu’da dünyaya getirdi

Kahramanmaraş merkezli, 11 ili etkileyen depremlerin arkası sıra yaşadığı şehirden ayrılan Kübra Belirti, Ordu’bile tevellüt yaptı.

Gaziantep’in İslahiye ilçesindeki evleri bunaltıcı hasar gören Kübra (23) ve Özgür Araz (33) çifti, akrabalarının Fatsa ilçesindeki evine geldi.

Kübra Ilinek, 19 Şubat’ta ilçedeki özel bir hastanede beklenenden 3 hafta erken “Hüseyin Asalet” ve “Hatice Elif” adını verdikleri bebeklerini dünyaya getirdi.

Hastaneden taburcu edilen Kübra Ilinek, AA muhabirine, sarsıntı sırasında kendilerini dışarı attıklarını, pres tıpkı zaman yaşadıklarını söyledi.

Ilinek, tıpkısı müddet çadırda kaldıklarını anlatım ederek, “Orada kalsaydık zorlanacaktık. Buradaki akrabalarımızın yanına süzülmek zorunda kaldık.” dedi.

Cet Hür Araz ise depremi hissettiği anda eşini uyandırdığını, 3 yaşındaki oğlu Bilal’i bile alarak dışarı çıktıklarını belirtti.

Depremin detaylı sürdüğünü anlatan Belirti, şöyle devam etti:

“Baktığımda araba tıpkısı gidiyor, bire bir geliyordu. Babamlar yukarıda kaldığı amacıyla onları düşünmeye başladım. Çünkü ego dışarı çıkmıştım, onlar çıkmamıştı. Eşim birlikte gebe olduğu amacıyla bu kez dahi çocukları düşünmeye başladım, ‘Acaba eşime sancı gelir mi, torunlar düşer mi?’ Zelzele kesilir gibi oldu ama sonradan henüz ızdırap vurmaya başladı. Evde çatırdamalar, ayrılmalar görülmeye başladı. Çok şükür canımıza bir özdek olmadı ama maddesel zararlar oldu. O de önemli değil, inşallah tekrardan onları kazanırız.”

Araz, doğum için kız kardeşinin Fatsa’daki evine geldiklerine bel ederek, “Zira kollar çadırda yaşamak zorunda kalacaklardı. Bu posta hastalanacaklardı. Bizim oralar nakıs 4-5’leri buluyor. Buraya geldik. Çocuğun bilcümle eşyalarını orada bırakmıştık. Fatsa’üstelik insanlar bize apotr oldu. Halen birlikte arayanlar var, ‘Eksiğiniz var mı?’ diyerek. Çokça şükür insanlar koruyucu oluyor.” diye konuştu.

Share: