Gaziantep’te ekincilik alanında eğitim bilimi kayran 95 kadına sertifika verildi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesine sınırlanmış Gastronomi ve Zirai Eğitim Bilimi Merkezi’nde 5 farklı alanda eğitimini başarıyla bütünler 95 avrat kursiyere sertifika verildi.

Büyükşehir Belediyesinin yaptığı açıklamada, Gastronomi ve Tarımsal Yetişek Merkezi’nde “kooperatifçilik ihya”, “ocak tipi sofralık zeytin işletmeciliği”, “çarliston marka şeş göveri yetiştiriciliği”, “semere fidanı üretimi” ve “arıcılık” konularında eğitim alan 95 eş müteşebbis üzere sertifika töreni düzenlendi

Büyükşehir Belediye Reisi Fatma Şahin, cömert gelmek amacıyla ayrımsız kandan olmaya lüzum olmadığını belirterek, şunları kaydetti:

“Nasip birliği yapıldıysa, hastalıkta, sağlıkta tıpkısı ve beraber olunuyorsa bizler kardeşiz. Rabbim kardeşliğimizi sürekli kılsın. Siz değerli kadınlarımızın gücü bizlerin gücü. Siz huzurluysanız biz birlikte sağlıklıyız. Ailemizin bütünlüğü için baktığımız antlaşma her şeyin aile ekonomisi ile başladığını göreceksiniz. Biz küçükken yaka dikerdik ve o zaman bizim ailelerimiz amacıyla en mehabetli molekül çocuklarının meslek hayatına bitmeme etmesi ve başarılı olmasıydı. Eğer o aktarılma o anneye ehil olmasaydım bugün belki da başbuğ kendisine yanınızda olmazdım.”

Eğitimin çokça büyük benzeri antet olduğunu kaydeden Şahin, “Zaman verilere bakıldığında üniversiteye giden kız mektepli oranının yüzdelik 48’lere ulaştığını görüyoruz. Olağanüstü bir molekül bu. Fırsat ve imkan verildiğinde nelerin başarılabildiğini bu oranda bizlere gösteriyor. 1980’lerde üniversite hayatıma başladığımda ailemde benden apayrı okuyan yoktu. Üstünde 35 sene eski baktığımız ahit. Zaman dünden henüz iyiyiz. Yarınlarımız çokça daha bereketli olacak.” ifadelerini kullandı.

Mecnunca, eğitimini bütünler kursiyerlere sertifikalarını verdi.

Share: