Gaziantep’te kendisine hücumcu yakınını öldüren hekim ile 2 akrabasının yargılanmasına başlandı

Gaziantep’te kendisine hücumcu yakınını öldüren doktor ile 2 akrabası, hakim karşısına çıktı.

4. Kısık Ukubet Mahkemesi’nde tanıdık duruşmaya vakfedilmiş maznun hekim Bekir Ç, tutuksuz sanıklar Enes ve Mehmet Ç. ile canip avukatları katıldı.

Bekir Ç, farklı iki sanığın akrabası olduğunu belirterek, “Geçmişten bu yana bire bir ihtiyaçları olduklarında arkalama etmeye alay verdim ve öyle üstelik yaptım, yardımcı oldum. Ancak bendeki maddi beklentilerini yükselttiler.” dedi.

Görüngü günü sair iki sanığın muayenehanesine gelerek, kendisini darbettiklerini ve daha sonraları Alaattin Ç’nin birlikte geldiğini tamlayan Bekir Ç, cani niyeti bulunmadan, maksat gözetmeden kötü ettiğini tabir ederek, “28 yıllık hekimim. Silahı en son 17 yıl ilk kullandım, yıllardır mermi almadım, zımnında temas attığımı vurmam mümkün değildir. Kanlı yahut yaralama kastım yoktur. Henüz ilk haddinden fazla ızdırap darbedildim, alışılmamış halindeydim.” diye niteleyerek konuştu.

Bekir Ç, babasının 40 sene ilk aldığı aynı toprak olduğunu ve değişik sanıkların sürekli bunu gündeme getirdiklerini ve bu yüzden aralarında yağılık oluştuğunu aktardı.

Sanık Mehmet Ç. bile arazi dolayısıyla huzursuzluk olduğunu ve Bekir Ç’nin kendilerini tehdit ettiğini öne sürdü. Olay haset Enes Ç. ile Bekir Ç’nin tartışmaya başladıklarını, kendisinin araya girmeye çalıştığını tamlayan Mehmet Ç, Bekir Ç’nin parmağının kuşkusuz kırıldığını bilmediğini söyledi.

Tutuksuz maznun Enes Ç. dahi eş ifade vererek, bigünah olduğunu savundu.

Bekir Ç’nin avukatı Enes Akbulut ise fenomen günü Bekir Ç’nin tutuksuz maznun Enes’i görür âmâ 112’yi aradığını, utanmak ve ürkü halinde olduğunu ve şarjöründe 12 mermi olmasına karşın 4 nöbet acı ettiğini belirterek, “Öldürme kastı olsaydı şarjörde küsurat mermiyi da kullanırdı. Eylemin meşru saye kapsamında kaldığını düşünüyoruz.” dedi.

Diğer maznun avukatları da müvekkillerinin suçsuz olduğunu belirtti.

Mahkeme heyeti, 12 Ekim’birlikte fenomen yerinde sezme yapılmasına ve sanığın alıkonulma halinin devamına değişmeyen vererek, duruşmayı erteledi.

Merkez Şehitkamil ilçesi İncilipınar Mahallesi’ndeki aynı sitede 10 Mayıs’ta muayenehanesinde doktor Bekir Ç, tartıştığı akrabası Alaattin Ç’yi (34) tabancayla öldürdüğü, 2 kişiyi dahi yaraladığı gerekçesiyle tutuklanmıştı.

Share: