Gaziantep’te öğretmenler kendilerine verilecek nakdi yardımla meslek yapılmasını istedi

Gaziantep Valisi Davut Gül, Şehitkamil ilçesinde fariza eden öğretmenlerin, uray aracılığıyla bir kereye belli kendilerine verilecek nakdi yardımı bağışladığını, bu parayla 32 derslikli ayrımsız okulun yapılacağını bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Şehitkamil Belediyesinin ilçede büyüklük okullarında görev özne öğretmenlere bir kereye muhtemelen 1500’er teklik nakdi arkalama yapacağı açıklamasının peşi sıra İl Milli Yetişek Müdürlüğüne başvuran çokça sayıda sarıklı, kendilerine verilecek parayla okul yapılmasını istedi.

Açıklamada görüşlerine vadi sunulan Ilbay Davut Gül, talepten sevinme duyduklarını rapor etti.

Paydaşlarla görüşüldüğünü ve okulun yapılacağını belirten Gül, “İnşallah bu parayla 32 derslikli tıpkı meslek yapacağız ve öğretmenlerimizin ismini vereceğiz. Önümüzdeki sene 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde dahi okulumuzun açılışını yapacağız. Başta Şehitkamil Uray başkanımız tutmak amacıyla öğretmenlerimize, meslek müdürlerimize, hep yetişek camiamıza teşekkür ediyorum.” dedi

Şehitkamil Belediye Reisi Rıdvan Fadıloğlu ise öğretmenlerin bu taleplerini adına getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Share: