Gençlerbirliği Başkanı Talip Çankırı’dan ayak topu lisesi müjdesi

Gençlerbirliği Kulübü Başkanı Hevesli Çankırı, Gençlerbirliği Spor Kulübü Futbol Lisesi açılması için mücahede başlattıklarını duyurdu.

Kulüpten yapılan açıklamada, Gençlerbirliği Başkanı Hevesli Çankırı’nın, Milli Eğitim Bilimi Bakanlığı (MEB) Mesleksel ve Maharet Eğitim Genel Müdürü Nazan Şener’i görüşme ettiği rapor edildi.

Açıklamada görüşlerine düz sunulan Müştehi Çankırı, Gençlerbirliği Spor Kulübü Futbol Lisesi’nin hayata geçirilmesi amacıyla çalışmalara başladıklarını belirtti.

Altyapılardaki çocukların mütenevvi okullarda okuduğunu ve değişik seviyede yetişek aldıklarını anlatan Çankırı, “İlk etapta ortaöğretim, sonrasında ise ortaokul kalkışmak üzere tesislerimizde 4 ile 8 derslikli benzeri okul açmayı hedefliyoruz. Çocuklarımız sabahtan tesislere ati, alışılagelen müfredattaki dersleri milli terbiye sporla ilişkin eğitimleri ise zat bünyemizde vereceğiz. Alacakları derslerin içerisinde fizik tedavisi de olacak insan da tagaddi de alıştırma bilimi birlikte olacak.” ifadelerini kullandı.

Uçan Top Lisesi örneğini veren Çankırı, şunları kaydetti:

“Voleybol durup dururken bir anda bu büyüklüğünde ilerleme kaydetmedi. Türkiye Uçan Top Federasyonu bire bir lise kurdu. Türkiye’deki kudretli voleybolcuları topladı, yetiştirdi, büyüttü. Sonrasında buradan yetişen oyuncular hem eğitim anlamında hem birlikte voleybolda başarıyı yakaladı. Biz birlikte kolları sıvadık. Sonuçta çocuklarımız kişi tesislerimizde okuyacak, antrenmana tesislerimizde çıkma ve bizim liseden çıkışlı olacak. Milli Yetişek Bakanlığı tesislerimizde bu projemize diploma verdiği takdirde adını gururla söyleyeceğimiz ‘Gençlerbirliği Spor Kulübü Ayak Topu Lisesi camiamıza uz olsun’ diyeceğiz.”

Komutan Hevesli Çankırı ziyaretin peşi sıra Nazan Şener’e Gençlerbirliği forması bağış etti.

Share: