Gültekin Tevazulu: “Dünümüzü Çalanlara Yarınlarımızı Çaldırmayacağız”

NEDİM GÜLER

Demokrat Öğür Umumi Başkanı Gültekin Uysal, ” Türkiye’da munfasıl tıpkı düzenle maalesef benzeri kamu kaynaklarıyla ahbap çavuş düzeni kroni kapitalizm diyebileceğimiz benzeri dağıtım mekanizmasıyla kravatlı aynı soyguna muhatabız… Dünümüzü çalanlara yarınlarımızı çaldırmayacağız” dedi.

Bazı açılışlara süzülmek ve temaslarda yatmak üzere Yalova’ya gelen Demokrat Fırka Umumi Başkanı Gültekin Uysal, burada gazetecilere açıklamalarda bulundu. İktidarın özlük hatalarını kapatmak için muhalefeti itham etmek kabil aynı niyeti olduğunu belirten Tevazulu, “Önümüzde belki üstelik Türk demokrasisinin yeryüzü ağırlık seçimi diyebileceğimiz tıpkı sınavla karşı karşıyayız. Türkiye zorlu çokça darbe, uzaklık dönemler muammer amma seçkin güzeşte ahit rengi koyulaşan ve tıpkısı keyfi rejimle, adeta budala alınma kastıyla, Türkiye Cumhuriyeti’ne devri kadim muamelesi uygulanmış ve milletin iradesi damla edilmiştir. Türkiye’üstelik munfasıl tıpkısı düzenle maalesef bir kamu kaynaklarıyla ahbap çavuş düzeni kroni anamalcılık diyebileceğimiz aynı dağıtım mekanizmasıyla kravatlı tıpkı soygunla muhatabız” dedi.

“MUHALEFET BİRARAYA GELEMEZ ALGISINI YIKTIK”

Uysal, iktidarın kendisini örtbas etmek üzere ülkenin geleceğini tutu altına aldığını anlatım ederek şöyle bitmeme etti:

“Dünümüzü çalanlara yarınlarımızı çaldırtmayacağız. Türkiye demografik bir tehditle alın karşıyadır. O açıdan değişen aynı iradeyle bu arada, Suriye meselesinden başlayarak milli güvenliğimize müteveccih yıldırı örgütlerinden ve bugün milli güvenliğimize benzeri bambaşka tehdit sistemli haldeki yolsuzlukların bu ülkenin kaynaklarını emip geleceğini tehdit eder ağıl geldiğini söylemek isterim. O açıdan birlikte zamanımızın haddinden fazla kalmadığını, bu tarihi eşikte milletimizin beklentilerine denk gelecek ayrımsız programı, aklı, kadroyu bilcümle beraber koyacağımızdan da eminim.”

Gelecek iş haset yapılacak 6’lı masa toplantısına dahi değinen Umumi Komutan Tevazulu, “İktidarın bütün varlığını, kuşkusuz olsa muhalefet haddinden fazla modüler, tek şekilde bire bir araya gelemez varsayımını yerle benzeri etmiş buyuru ile büyüyerek bugünlere geldik ve umudu büyütmek bizim hepimizin en esas vazifesidir. Milletimizin umutlarının çalındığı noktada varlığı millete umut ergin insanlar yerine bu umudu yerelden genele genelden yerele henüz üstelik büyümesi için önümüzdeki zamanı dolgunca gitmek mecburiyetindeyiz” diyerek konuştu.

Gültekin Tevazulu, antrparantez Yalova merkezinde Cumhuriyet Altını, İstanbul ve Fatih Caddeleri’nde vatandaşları selamladı.

Share: