Habermetre, hayvanların sorunlarına ilgisiz kalmayan “Efsanevi Dostu” markaları raporladı

Habermetre, herhangi bir ahit sokaklarımızda gördüğümüz hem sevgiye hem da bire bir cilt mamaya ihtiyacı olan canlılar üzere geliştirdikleri toplumsal ağırlık projeleri ile sokak hayvanlarının yaşam koşullarının iyileştirilmesine, korunmasına ve bu alanda farkındalığın artırılmasına katkı sağlayıcı “Efsanevi Dostu” markaları inceledi.

“Hayvan Dostu” markalar, Efsanevi Hakları Federasyonu (HAYTAP), Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlikten Himaye Derneği (HAÇİKO), Ahbap ve Türkiye Hayvanları Siper Derneği kadar hayvanlara yardım eden kuruluşlar ile hareket birliğine dahi anbean haddinden fazla sayıda kâr sağlayıcı projeler geliştirdiler. Projelerin temel başlıkları ise, “sokakta ve efsanevi barınaklarında dinç canlılara mama bağışları”, “pisik ve köpek evleri yapımı” ve “otama ihtiyaçlarının karşılanması”na yönelik destekler namına öne bundan sonra.

“Efsanevi Dostu Markalar” ve Servis Edilen Basın Bültenlerine Dayalı Olgun Yansımalarından Özetler:

Semtpati “Sokak Hayvanlarıyla Akıllıca ve Emin İletişim Kurma” Eğitimlerine Başladı – 11 Ocak

İş insanı ve hayvansever İpek Kıraç tarafından geliştirilen, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) desteğiyle İstanbul’un mahallelerinde yaygınlaştırılan SemtPati projesinin müteharrik uygulaması ile gönüllü hayvanseverler, mahalle mahalle bütün şehrin çıkmaz köpeği haritalandırmasının yapılmasını sağlıyor. Kapik eğitmeni Gamze Aral eliyle sunulan “Köpeklerle Doğru ve Emniyetli İletişim” eğitiminde, köpeklerle metin tıpkısı bildirişim kurulması için muarefe çabucak ve sonrasında yapılması ve yapılmaması gerekenler çocuklara aktarıldı. Terbiye sonrasında ise Koçtaş eliyle sağlanan pisik-köpek kulübeleri füru eliyle boyandı ve barınaklara bağışlandı.

Profilo, Bu Kere Patili Dostlarımıza “Oh be” Dedirtiyor – 14 Ocak

Doğaya, çevreye ve cümle canlılara olan sorumluluğu gelişigüzel antlaşma civar planda tutan Profilo, sokaklardaki patili dostlarımızın kışı yunak tıpkısı yuvada geçirmeleri üzere 50 noktada köpek kulübesi konumlandırması başlattı.

Minik yâran amacıyla #KaputaVur – 20 Ocak

ikinciyeni.com, kışın soğuk havalarda kaputun içine saklanıp motorun sıcaklığıyla ısınmaya müteharrik kedileri istirdat fikriyle geçtiğimiz yıllarda başlattığı #KaputaVur projesinin üçüncü filmini yayınladı.

Uludağ Zindelik, sokak hayvanlarını unutmadı – 24 Ocak

Çıkmaz hayvanları itici havanın bile etkisiyle kayıt ve akarsu bulmakta zorlanıyor. Uludağ Faaliyet, bakım bölgesinde kayran alan Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’daki hayat dostların bugünleri mamasız ve susuz geçirmemeleri için başlattığı ‘Sevgimiz, Enerjimiz Sizinle’ projesini bu yıl da sürdürüyor. Proje kapsamında tüm prosedür merkezlerinin uğrunda saf abla ve akarsu kapları bulunduran şeriklik pisik, kapik ve kuşların gıdasız kalmaması üzere çalışıyor.

Bien’den minik patilere “pisik evi” – 28 Ocak

Yapı sektörünün önde gelen şirketleri arasında kayran alan Bien, itici kış şartlarında sokakta aktif kedilerin tahaffuz ihtiyaçları amacıyla Türkiye’nin ciharıyek yanına 1000 sayı pisik evi dağıtıyor.

Mavi kapaklar sokak hayvanları amacıyla abla kabına dönüştürüldü – 31 Ocak

Nestlé Purina PetCare’in sokak hayvanlarının tagaddi, barınma ve sahiplendirme konularına çözüm elde etmek amacıyla Impact Hub İstanbul ve Circular Mind işbirliğinde gerçekleştirdiği Canımız Sokakta projesinin sonuç fazı çocukların desteğiyle tamamlandı. Bursa Uludağ Üniversitesi Baytar Fakültesi İç Hastalıkları Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebru Sarp aracılığıyla kestirmece 750 çocuğa evcil efsanevi davranışları ve bakımının birlikte çıkmaz hayvanlarıyla ilişkin farkındalık eğitimlerinin verilmesinin ardından semavi plastik kap toplama programı başlatıldı. Çocuklara geridönüşüm farkındalığı kazandırılırken mavi kapaklar de sokak hayvanları amacıyla dönüştürüldü ve 35 adet çaça kabı elde edildi. Mama kapları okullara ulaştırıldı ve Friskies mamaları ve Nestlé Pure Life sularıyla gelişigüzel çıkmaz hayvanlarının kullanımına sulundu.

MNG Kargo afiyet taşıyor – 1 Gücük Ay

MNG Kargo, barınaklarda güçlü bakıma kadın hayvanlara sistem bindi olabilsin diye yardım ayırmak isteyen müşterilerinin gönderilerini yüzde 50 indirimle taşıyor. ‘Barınak Kampanyası’ kapsamında MNG Kargo müşterileri, varış adresi efsanevi barınağı olan müzaheret gönderilerini bilcümle şubelerden iskontolu namına gönderebiliyor.

Koçtaş’tan Minik Dostlarımız İçin Kılgı ve Dayanıklı Kulübe Yapımı Önerileri – 4 Şubat

Koçtaş, sevimsiz ve karlı şita günlerinde çıkmaz hayvanlarını ısıtacak pratik kulübe yapımı önerileri sunuyor. Minik dostlarımız için dayanıklı kulübeler düzenlemek isteyenler aradıkları tüm detaylara Koçtaş Dinamik Evler Blog’dan ulaşabiliyor.

iyzico ile Sevgililer Haset’nde Kalpler Çıkmaz Hayvanları İçin Atacak – 10 Gücük Ay

iyzico, Sevgiler Haset’nde bergüzar kendisine alınan ancak henüz sonraları bakılamayarak sokağa metrukiyet edilen yerli hayvanlarla ilişik benzeri kampanya başlattı. Bu Sevgililer Haset’nde kalplerimizin çıkmaz hayvanları amacıyla atsın diye niteleyerek Ahbap ile gerçekleştirilen iş birliği ile Türkiye genelindeki barınaklara abla bağışı yapılıyor. iyzico, 1 ton mama bağışı ile kampanyayı başlattı.

n11’den Acun Pisik Haset’ne özel hediye kampanyası – 14 Şubat

n11.com, 17 Küçük Ay Acun Pisik Haset’hangi özel patili dostları mutlu edecek aynı ödül kampanyası düzenliyor. 17 Şubat’a (2022) büyüklüğünde n11.com’dan 1 TL ve vücut alışveriş yapan tamam kullanıcılar, patili dostlar amacıyla tenzilatlı fiyata sunulan mamaları Türkiye Hayvanları Esirgeme Derneği Barınağı’na bağışlayabilecek.

Habermetre İletişim: rapor@habermetre.com

Koçtaş’tan Minik Dostlarımız İçin İndirim Kampanyası – 15 Küçük Ay

Koçtaş, havaların sunturlu soğuduğu bu günlerde tüm pisik, köpek mamalarında ve pet ürünlerinde 10-18 Gücük Ay 2022 tarihleri ortada 40’a vasıl tenzilat kampanyası başlatıyor. Koçtaş, 17 Küçük Ay Kediler Günü kapsamında başta İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya üzere nazik iller girmek üzere 96 mağazasında, Koçtaş Umumi Müdürlüğü ve Koçtaş AR-GE Merkezi önünde pisik evleri konumlandırıyor. Koçtaş ayrıca, efsanevi dostlarımız için mama desteği bile sağlıyor.

Tetra Arı ve Bana Ayn Kulak Ol Derneği sokak hayvanları üzere umum ele verdi – 15 Şubat

Dünyanın lider besin işleme ve paketleme çözümleri şirketi Tetra Duru, sürdürülebilir tıpkısı dünya üzere çalışmalarına bitmeme ediyor. Tetra Safi meşrubat kartonu atıklarından üretilen kedi ve köpek evleri Bana Göz Kulak Ol Derneği’nin desteği ile sokak hayvanlarına melce olacak. Seçkin makule çekicilik şartına dayanacak şekilde imal edilen pisik ve kapik evleri önce etapta Giresun, Muş ve İstanbul’dahi onlarca çıkmaz hayvanının dondurucu şita günlerini korunaklı bire bir yuvada geçirmesini sağlayacak.

Patili Dostlar İçin Pet Tech Startups Başvurularını Kaçırmayın! – 16 Şubat

Patili dostlarımızın dirim koşullarını düzeltmek üzere çalışmalarına devam eden Nestlé Purina PetCare, evcil hayvanlar için teknoloji ve girişimleri destekliyor. EU-Startups Summit kapsamında gerçekleştirilen yarışma ile hayvan dostu projeler ödüllendirilecek. Nestlé Purina Lab sponsorluğunda bu sene 12-13 Mayıs tarihleri ortada Barselona’dahi gerçekleştirilecek etkinliğin sonuç müracaat tarihi 18 Küçük Ay 2022.

Hepsiburada’dan Dünya Kediler Günü’nde HAYTAP’a düşündürücü destek – 17 Küçük Ay

Türkiye’nin Hepsiburada’sı 17 Gücük Ay Acun Kedi Günü amacıyla Hayvan Hakları Federasyonu HAYTAP ile ahali ele vererek sokak hayvanlarına dağıtılmak üzere tamam 50 bin günce öğüne balya mevrut 2 ton mama bağışı yaptı.

Koçtaş Mağazaları Kedilerin Yuvaları – 17 Gücük Ay

17 Gücük Ay Dünya Kediler Günü’nü kutlayan Koçtaş, bu kapsamında başta İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya üzere iri iller almak için 96 mağazasında, Koçtaş Umumi Müdürlüğü ve Koçtaş AR-GE Merkezi önünde kedi evleri konumlandırıyor. Patili dostlarımız bu özel günde yuvalarına kavuşuyor. Koçtaş antrparantez, efsanevi dostlarımız için abla desteği üstelik sağlıyor.

VEDAŞ ekipleri çıkmaz hayvanları ve aşılanmamış hayatı üzere doğaya kayıt bıraktı – 29 Mart

Muş’ta, metin coğrafyada faaliyet arızalarını gidermede iri ceht harcayan VEDAŞ ekipleri, bölgede etkili olan kar yağışı dolayısıyla kayıt bulmakta sıkıntı dallı güllü aşılanmamış hayatı ve sokak hayvanlarını beslemeyi üstelik boşlama etmiyor. Hareketlilik arızalarına revan ekipler, araçlarında bulundurdukları yiyecekleri kar üstüne sererek hayvanların beslenmesine havari oluyor.

Eti “BenimDostum’O” projesiyle sokak hayvanlarına desteğini sürdürüyor – 3 April

Eti Benim’O 2019 yılında hayata geçirdiği “BenimDostum’O” projesiyle çıkmaz hayvanlarının korunmasına ve bu alanda farkındalığın artırılmasına yardım sağlamaya devam ediyor. HAYTAP, HEPAD ve ENCANDER gelişim birliğiyle yürütülen projenin dördüncü yılında Bursa ve Silivri’dahi bulunan üç efsanevi barınağına bindi sağlandı. Çıkmaz hayvanlarının beslenme ve barınma ihtiyaçlarının karşılandığı ve tedavileri amacıyla mukteza keyif cihazlarının temin edildiği proje kapsamında bugüne kadar binlerce çıkmaz hayvanının dirim şartları iyileştirildi.

Hurda malzemeler OEDAŞ’ta yuvaya dönüştü – 3 Nisan

Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Yardımcı illerinin zindelik tevzi hizmetini sağlayan OEDAŞ, çıkmaz hayvanlarına müteveccih projelerine bitmeme ediyor. 2021 yılında başlattığı “Can Dostlar” projesi ile sokak hayvanlarının çaça ve tedavi ihtiyaçlarının karşılanmasına bindi olan OEDAŞ, 4 April Dünya Çıkmaz Hayvanları Günü nedeniyle manalı bire bir çalışmaya henüz imza atarak, depolarında kâin hurda malzemeleri barınağa dönüştürdü.

Profilo’dan 4 Nisan Çıkmaz Hayvanları Haset’hangi Özel Abla Bağışı – 4 April

Doğaya, çevreye ve kül canlılara olan sorumluluğu seçkin ahit civar planda tutan Profilo sokaktaki patili dostlarımızın beslenme ihtiyaçlarına arkalamak amacıyla geçen sene hayata geçirdiği kulübe ve çaça kabı konumlandırma noktalarının sayısını arttırdı. Ayrıca, 4 April Dünya Sokak Hayvanları Günü’ne hususi Ahbap Derneği marifetiyle çaça bağışında bulundu.

ZUBİZU Hediye Puanlarınızı HAYTAP ile Mamaya Dönüştürün, Patili Dostlarımıza Müzaheret Edin! – 4 Nisan

ZUBİZU, patili dostlarımıza önemli ayrımsız bindi temin etmek için HAYTAP ile benzeri araya geliyor ve ZUBİZU üyelerinin kullandıkça kazandıkları bergüzar puanları mamaya dönüşüyor. “4 Nisan Acun Çıkmaz Hayvanları Siper Haset” kapsamında HAYTAP teşrikimesai ile hayata geçirilen ve Nisan kocaoğlan (Nisan 2022) sonuna kadar sürecek kampanyada, hediye puanlardan toplanan mama yardımının 20’si büyüklüğünde ekstra abla yardımını da ZUBİZU sağlayacak.

Habermetre İletişim: ifade@habermetre.com

PınarOnline’dan Dünya Sokak Hayvanları Günü’nde Haçiko’ya 750 kg çaça bağışı – 5 Nisan

“Senin, bizim, hepimizin sorumluluğu” diyen PınarOnline, sokaklarda hayatını bitmeme ettirmeye etkin dostlara ulaştırılmak için Hayvanları Çaresizlikten ve İlgisizlikten Koruma Derneği’ne (HAÇİKO) 750 kilogram mama bağışında bulundu.

Rüzgâr Bear, Patili Dostlara Mono App ile bindi oluyor – 18 Mayıs

Özgün tarzını katıldığı toplumsal güçlük projeleri ile destekleyen Bad Bear, Mono App ile yaptığı işbirliği sonucunda uygulamadan yapılacak değme ahzüita üzere efsanevi barınaklarına bağışta bulunacak.

ZUBİZU’dan HAYTAP İş Birliği ile Patili Dostlarımıza 1 Ton Abla Yardımı! – 25 Mayıs

ZUBİZU, sahipsiz sokak hayvanlarına bindi amacıyla HAYTAP ile cesim tıpkı iş birliği gerçekleştirdi. Kampanyaya katılan ZUBİZU üyelerinin pratikte biriktirdiği ödül puanları mama yardımına çevrildi. ZUBİZU bile toplanan mamanın 20’si büyüklüğünde katma çaça yardımı yaparak 1 titrem abla toplanmasına destek oldu. ZUBİZU çalışanları ve HAYTAP gönüllüleri 23 Mayıs haset Reşadiye Ormanı’nda kimsesiz zooloji amacıyla topladıkları abla ile yüzlerce patili dostumuzun karnını doyurdu.

GSK Türkiye ve TOG hareket birliğiyle plastik atıklar konferans eserine dönüştü – 1 Haziran

GSK Türkiye çalışanları ve Cemiyet Gönüllüleri Vakfı (TOG) gönüllüleri, artist Hazar Karayazgan küratörlüğünde yer ve hayvan haklarına dikkati başlamak için atıklardan zürafa heykeli yaptı.

Boehriger İngelheim’dan Füru İçin “Kaşınma Dediğin” Söyleşisi – 2 Haziran

Boehringer Ingelheim Türkiye, Klinisyen Baytar Hekimler Derneği (KLIVET) teşrikimesai ile 4 Nisan Acun Sokak Hayvanları haset kapsamında çocuklara hayvan sevgisini etkilemek üzere KidZania’birlikte önce demonte kedi evi atölyesi ve sonrasında Terbiyeci/ Edip Ezo Sunal ile Baytar Hekim Çağıl Çokcoşkun Yılmaz’ın katılımıyla “Kaşınma Dediğin” konseptli bir musahabe gerçekleştirdi.

Mekân Haftası’nda OEDAŞ projesi balaban bent gördü – 7 Haziran

Türkiye Belde Haftası çerçevesinde Eskişehir’bile planlı etkinliklere katılan OEDAŞ temsilcileri, tanıttıkları ‘Can Dostu’ projesiyle deste topladı. OEDAŞ; Mekân, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın koordinesinde 81 ilde planlı 1-7 Haziran Türkiye Çevre Haftası etkinliklerine katıldı. Eskişehir’da gerçekleşen ve başarısız atılan temasının ele alındığı etkinlikte yer düzlük OEDAŞ yetkilileri, sürdürülebilirlik projeleri ve atık ongun direklerini çıkmaz hayvanları amacıyla yuvaya dönüştürdüğü Duygusal Dostlar projesi karşı vukuf verirken, çocuklara bile kırtasiye seti dürü etti.

‘OPPO’yla Dahi Çekilemedi’ Projesinde 945 Kilogram Çaça Bağışlandı – 10 Haziran

Didem Soydan, Imge Eker, Alican Aytekin ve Merve Oflaz’ın aralarında olduğu ünlü isimlerin evcil hayvanlarının afaki karşısına geçtiği ‘OPPO’yla Dahi Çekilemedi’ projesinde 945 kilogram çaça bağışlandı.

Vaillant “Kıytırık Akbabaları Koruma Projesi” ile sürdürülebilir geleceğe desteğini sürdürüyor – 30 Haziran

Vaillant Türkiye ile Natür Derneği ortaklığında 2015 yılından bu yana devam fail Âdeta Akbabaları Koruma Projesi’nde yılın önceki çeyreğinde himaye ve farkındalık çalışmalarına odaklanıldı.

17 Milyar Etap, Çıkmaz Hayvanları İçin 7 Ton Mamaya Dönüştü – 21 Temmuz

Dünyanın adımları bağışa muhavvil geçmiş uygulaması Help Steps, kullanıcılarına sokak hayvanlarına hemen hamle atarak bindi olma fırsatı sunuyor. Esenlik ve iyiliği beyinli telefon uygulamasında bir araya getiren Help Steps yoluyla hayvanseverler şimdiye büyüklüğünde sokak hayvanlarına 16.8 milyar aşama bağışında bulundu. Tahminî 115 bin TL’lik maddi desteğe dönüşen adımlarla sokak hayvanlarına 7 tondan çok çaça ve bakım desteği sağlandı.

OEDAŞ’ın “Fert Yâran” projesi ile çıkmaz hayvanlarının bakımı gerçekleştiriliyor – 28 Orak Ayı

Osmangazi Neşelilik Dağıtım NAN (OEDAŞ), ‘Fert Yâran’ isimli içtimai yük projesi kapsamında 3 binin üzerinde çıkmaz hayvanının, aralarında ur ve ayn rahatsızlıkları kadar ameliyatlarının üstelik olduğu tedavileri gerçekleştirildi, 900’den çok bile kısırlaştırılma operasyonu yapıldı. OEDAŞ Direktörü Utkulu Yalçın, sokak hayvanlarının yaşam koşullarını ıslah etmek amacıyla değme yıl neşelilik gösterdikleri bir ilde daha otama odası açmayı hedeflediklerini bildirdi.

Habermetre İletişim: tabir@habermetre.com

Antrenör Topluluğu Çalışanları, Sokak Hayvanlarıyla Ortak Tıpkı Hayat Kültürü İçin Semtpati Fest’te Buluştu – 30 Temmuz

Koç Ana Ortaklık Yönetim Kurulu Üyesi İpek Kıraç yoluyla, İstanbul Büyükşehir Belediyesi desteğiyle başlatılan proje kapsamında, İBB’nin eğreti bakımevlerinde küsurat ve SemtPati uygulamasında sahiplenilmeyi bekleyen köpekleri Çalıştırıcı Topluluğu çalışanları ve aileleriyle buluşturan bire bir festival düzenlendi. SemtPati Fest’te, sokak hayvanlarıyla akilane iletişim ve gövde dilinden, sorumlu hayvan sahibi olabilmeye büyüklüğünde bir nice değişik konuda eğitimler, söyleşiler ve kollar için ahenktar atölyeler gerçekleştirildi.

Limak Filarmoni Orkestrası, sokak hayvanları için fon alacak – 2 Ağustos

Limak Vakfı’nın kurucusu olduğu Limak Filarmoni Orkestrası, çıkmaz hayvanları yararına düzenlenecek konserle müzikseverlerle buluşacak. 4 Ağustos’ta Aspendos Antika Tiyatrosu’nda gerçekleşen konserin geliri sokak hayvanları yararına Çesal Derneği’ne bağışlanacak.

Teleperformance teşrikimesai ile “Hayal Eden Karınca Derneği”, cemiyet ve seyyare amacıyla çalışmaya bitmeme ediyor – 17 Ağustos

Teleperformance Türkiye’nin, kurumsal içtimai etki vizyonuyla teşrikimesai yaptığı Hayal Fail Karınca Derneği, HAYTAP ve Türk Eğitim Bilimi Vakfı (TEV) destekleri ile topluluk ve gezegenin hayallerini akdetmek amacıyla projelerini sürdürüyor. 4 yıl boyunca eğitimlerine bindi vereceği öğrenci sayısını 50’ye çıkaran toplum örgütü, kurduğu teknoloji sınıfları ile eğitimde punt eşitliğine bindi verirken, ruh gösterdiği illerde gönüllülerle birlikte oluşturduğu Hayvanları Siper Programı ile canlıların yaşamlarının sürdürülebilirliği üzere çalışıyor.

Vodafone Rastgele Molekül Yanımda’dan Pet Shop Alışverişi Çıkmaz Hayvanları İçin Mamaya Dönüşüyor – 22 Ağustos

Vodafone, online aksata platformu Rastgele Özdek Yanımda üzerinden yeni tıpkı toplumsal kampanya başlattı. Değme Özdek Yanımda’da pet shop kategorisinde yapılan gelişigüzel aksata sonrasında Bu Çaça Benden makineleri çıkmaz hayvanları üzere ayrımsız deri mama bırakacak. Vodafone’lu olsun olmasın herkesin bindi verebileceği kampanyayla tıpkı yandan evdeki hayvanların ihtiyaçları karşılanırken, bir yandan dahi sokak hayvanlarına abla sağlanacak.

Hepsiburada’dan Acun Kapik Haset’nde HAÇİKO’ya Manidar Bindi – 25 Ağustos

Hepsiburada, HAÇİKO hareket birliğiyle 26 Ağustos Acun Köpek Günü’nde sokakta cıvıl cıvıl dostlarımızın 5000 öğünlük tagaddi ihtiyacını karşılıyor.

T-Talks bu kamer patili dostlarımızın sesi oldu – 31 Ağustos

Eğlence platformu TikTok’un “T-Talks” başlıklı kardeş kardeş serisinin bu ayki konusu patili dostlarımızdı. Türkiye’dahi hayvan hakları üzerine gerek yöneticisi oldukları STK’larla gerekse ferdî çalışmalarıyla bilinen efsanevi hakları savunucularından müzikçi ve Ahbap Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Haluk Levent ve HAÇİKO Derneği Kurucu Başkanı gazeteci Üzeri Yetersizlik serinin bu ayki konukları oldu.

Cheetos Patili Dostlarımıza Yuva Buluyor – 7 Eylül

PepsiCo’nun önde gelen çerez markası Cheetos, çıkmaz hayvanlarının yaşam koşullarını iyileştirmek üzere çalışmalarını sürdürüyor. Efsanevi Hakları Federasyonu (HAYTAP) iş birliği ile şok benzeri kampanya başlatan Cheetos, tahminî 500 hayvanın kalıcı yuvalarını bulmalarına destek oluyor. Proje kapsamında, Türkiye genelinde 37 şehirden toplanan kısaca 500 sokak hayvanının bilgileri Cheetos’un resmi web sitesi olan cheetos adresine yüklendi.

Teknosa Gönüllüleri’nden sıhhat hareketi – 22 Ilkgüz

Farklı alanlarda gerçekleştirdiği sosyal ağırbaşlılık projeleriyle toplumda kâr yaratmayı hedefleyen Teknosa Gönüllüleri, bu sefer da Teknosa güvencesini ve tecrübesini haiz Preo ürünleriyle selamet hareketi başlattı. Teknosa çalışanları proje kapsamında yavru, genç ve kadından, keyif, belde ve patili dostlarımıza büyüklüğünde ayrımlı konularda yoğunlaşan sivil toplum kuruluşlarıyla hisse senedi birliğine gidiyor.

Gratis ve Martı’dan 4 Teşrinievvel Hayvanları Koruma Haset’hangi özel proje – 28 Eylül

Herhangi Bir sene 4 Ilk Teşrin Hayvanları Koruma Günü’ne özel kendisine Türkiye’nin ciharıyek yanı sıra mevcut mağazalarında ücretsiz çaça dağıtımı yapan Gratis, bu yıl bile patili yâran amacıyla tıpkısı proje gerçekleştiriyor. Gratis, bu yıl mağazalarında ücretsiz kendisine dağıtacağı mama paketlerine katma namına çıktı sokak hayvanına ulaşılması amacıyla lider mobilite platformu Martı ile teşrikimesai gerçekleştirdi. 4 Ekim Hayvanları Esirgeme Haset’nde hem mağazalarda hem bile Martı aracılığı ile 2’şer ton tevessül etmek için toplamda 4 titrem ücretsiz abla dağıtılacak.

Getir’den çıkmaz hayvanlarına 1 milyon kap mama – 29 Eylül

Hızlı teslimat sektörünün öncüsü Getir, 8 yıldır çıkmaz hayvanları için hayata geçirdiği abla toplama projesinde bu yıl “Patiye Umum Ver” diye 1 milyon sert denk mevrut 150 ton mama toplayacak. Milyonlarca kullanıcısının birlikte desteğiyle toplanacak mamalar, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) teşrikimesai ile Türkiye’nin ciharıyek yanındaki patili dostların beslemesinde kullanılacak.

Habermetre İletişim: tabir@habermetre.com

Migros, sokak hayvanları amacıyla 4.423 ton azık bağışladı – 1 Teşrinievvel

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) aksiyon birliğinde 8 sene geçmiş başlattığı “Artan Tazeler Siktirici Dostlarımıza” projesi kapsamında yaptığı 4.423 titrem besin yardımı ile çıkmaz ve orman hayvanlarının beslenmesine destek veren Migros, 4 Teşrinievvel Hayvanları Siper Haset’hangi özel “#PatiliDostlaraİyiGelecek” kampanyası ile müşterilerini, ayrımsız paket mamayı evdeki fert dostları amacıyla alırken, benzeri paketi dahi sokaktaki minik dostlarımız üzere almaya davet ediyor. Migros, 9 Ekim tarihine kadar makbul olan “#PatiliDostlaraİyiGelecek” kampanyası kapsamında yerel efsanevi çaça ve aksesuarlarını yüzdelik 40 tenzilatlı kendisine hayvanseverlerle buluştururken, sokaktaki canlar amacıyla imge oluyor.

Her Pati Taksi yolculuğu aynı cilt mamaya dönüşüyor – 1 Teşrinievvel

BiTaksi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Himaye Haset kapsamında aplikasyon içerisinde kayran düz “Pati Taksi” özelliğini kullanarak domestik hayvanıyla seyahat yapanlar namına abla desteği sağlıyor. 1-5 Teşrinievvel tarihleri arasında gerçekleştirilecek projede kullanıcılar, BiTaksi’nin uygulama menüsünde bilgilerim alanında “yerel hayvanım var” seçeneği üzerinden namına yer andıran ve makul göçüm sürücüsü ile eşleşerek yerel hayvanları ile birlikte gezi edebiliyor ve değme yolculuk 1 cilt mamaya dönüşüyor.

Kalyon Ana Ortaklık’den Kimsesiz Hayvanlara Destek – 2 Ekim

Var olduğu değme alanda sürdürülebilir aynı yaşamı ana düzlük Kalyon Ana Ortaklık, bu kapsamda; çevreye, topluma, doğaya ve doğanın eksiksiz canlılarına katkıda bulunacak içtimai projelere imza atıyor. Kalyon Holding, 4 Teşrinievvel Acun Hayvanlarını Dulda Günü kapsamında dahi kimsesiz hayvanların kontrollü üremeleri ve birinci sınıf dirim sürmeleri için “Kısırlaştıralım, yaşatalım” söylemiyle ‘Sahipsiz Hayvanları Kısırlaştırma’ projesini hayata geçirdi.

CarrefourSA’nın Arkadaş Hareketi projesinde çaça desteği 45 tona ulaştı – 3 Ekim

Dost Hareketi’nin 7. yılında birlikte çıkmaz hayvanları için desteğini sürdüren CarrefourSA, 4 Teşrinievvel Hayvanları Dulda Haset kapsamında gönüllülerin katılımıyla gerçekleşen Silivri efsanevi barınağı ziyaretinde 500 kg abla dağıtırken, 2022 yılı Eylül kocaoğlan bakımından CarrefourSA’nın çıkmaz hayvanlarına mama desteği 45 tona ulaştı.

Enza Home’dan HAYTAP’a bindi – 3 Teşrinievvel

Enza Home, domestik efsanevi tırmalamalarına alın dayanabilen, çarpık çurpuk silinebilir güpür yapısına cemaat Petra Bindi Takımı’nın lansmanı kapsamında sosyal medyada başlattığı kampanyayla patili dostlarının fotoğrafını paylaşan bütün amacıyla HAYTAP’a bağışta bulunuyor.

Hepsiburada’dan Hayvanları Koruma Haset’nde kulübe ve abla bağışı – 3 Ekim

4 Ilk Teşrin Dünya Hayvanları Himaye Haset’nde, Türkiye ve bölgesinin şef e-tecim platformu Hepsiburada, tamam sosyal ağırbaşlılık projelerini topladığı “HepsiYürekten” çatısı altında, hayvan haklarının avangart derneklerinden Hayvanları Çaresizlikten ve İlgisizlikten Dulda Derneği (HAÇİKO) ile alay malay sokak hayvanları üzere mama bağışı kampanyası başlatıyor.

1 milyon deri bahtiyarlık patili dostlarla buluşuyor – 4 Ilk Teşrin

Gelişigüzel sene 4 Ilk Teşrin Dünya Hayvanları Esirgeme Haset çerçevesinde HAYTAP iş birliği ile patili dostlar için abla desteği sağlayan Getir, bu yıl “Patiye El Ver” diye 1 milyon ten abla topluyor. Getir çalışanları da proje kapsamında Göktürk Hayvan Sevenler Derneği Barınma Alanı’nı ülfet ederek bakımı yapılan köpeklerle ilgilendi ve beslenmelerine havari oldu.

Boyner ve National Geographic, çandır hayatın korunması amacıyla “Bugün Var, Erte Bulunmayan Olmasın” diyor – 4 Teşrinievvel

Yaban hayatın doğal hayat alanı ne efsus ki dönem geçtikçe daralıyor! Boyner, National Geographic ile gelişigüzel “Zaman Var, Yarın Bulunmayan Olmasın” diyerek, KuzeyDoğa Derneği’nin Sarıkamış Ormanlarındaki katıksız yaşamı terviç projesine ve bölgede dallı güllü vaşak, bozayı ve aldanmaz kabil türlerin korunmasına katkıda bulunuyor.

Dardanel’den Yedikule Hayvan Barınağı’na Jazzy desteği – 4 Ekim

Dardanel’in pet food markası Jazzy, 4 Ilk Teşrin Dünya Hayvanları Dulda Günü’nü anlamlı benzeri bağışla kutladı. Sevimli dostlarımızın beslenmesine destek olan Dardanel, ilkin Yedikule Efsanevi Barınağı tevessül etmek amacıyla Türkiye’nin ayrımlı yerlerinde bulunan barınaklara mama bağışı yaptı.

Emlakjet’te yerli efsanevi sahibi çalışanlara “sıcakkanlılık İzni” hakkı – 4 Ilk Teşrin

Çevrimiçi gayrimenkul platformu Emlakjet, çalışanlarına müteveccih geliştirdiği İnsan Kaynakları uygulamaları ile özen çekiyor. Emlakjet serencam olarak yerel hayvan sahibi çalışanlarına müteveccih, dirilik dostlarının bakıma ihtiyaçları olduğunda “sıcakkanlılık İzni” hakkını sundu. Evcil hayvan sahibi Emlakjet çalışanları, kişi dostlarının sağlık işlemlerini refahlı adına getirebilmek için yılda 2 nöbet nakıs dönüş müsaade kullanabiliyor.

Habermetre İletişim: rapor@habermetre.com

Füru Kişmiri’nın Pisik Evlerini Patili Dostları üzere Renklendirdi – 4 Ekim

İz bırakan projelere imza atan Kara, 4 Teşrinievvel Dünya Hayvanları Siper Haset’nde dahi bire bir dünyayı paylaştığımız patili dostları unutmadı. “Imge Benim” projesi kapsamında Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı’nda ayrımsız araya mevrut öğrenciler, Kişmiri’nın pisik evine dönüşen yapıt kutularını boyadılar. Çocukların efsanevi dostları amacıyla hayalet ettikleri evleri öz elleri ile boyadıkları bu pir etkinlikte, kedilerin barınmasına katkı bulmak hesabına 100 adet kedi evi ve mama kabı oluşturuldu.

Koton, Love Koleksiyonu ile Patili Dostalarımıza ‘Ayn Kulak Oluyor’! – 4 Ekim

Koton’un Bana Ayn Kulak Ol Derneği aksiyon birliğiyle, patili dostlarımızın dirim koşullarının iyileştirilmesine korumak amacıyla hazırladığı Love Koleksiyonu, yedinci sezonunda da iyiliğe dönüşüyor. 4 Ilk Teşrin Dünya Hayvanları Himaye Haset’ne özel yerine Koton mağazalarında mama dağıtımı yapılırken, barınaklar ve doğadaki patili dostlarımıza birlikte çaça ulaştırılıyor.

Mavi, ”Miav” pisik evleriyle patili dostları korumaya bitmeme ediyor! – 4 Teşrinievvel

Mavi kedilerden esin alarak logosunu yoz bire bir sözcük oyunuyla “Miav”a dönüştürdüğü tişört ve jean serisinin yanında, Miav pisik evleriyle de hayvanları korumaya devam ediyor. Mağazalarındaki kullanılmayan rafları sokaktaki can yâran amacıyla kedi evlerine muhavvil marka, bu özel projeyle imdi patiye dokunmayı ve hayvanseverlerin kalbini çalmayı sürdürüyor.

Yemeksepeti Market’le ‘Sepette İyilik Var’ – 4 Ekim

Türkiye’nin aceleci tecim platformu Yemeksepeti, Hayvanları Siper Haset kapsamında hususi benzeri toplumsal bindi projesine henüz imza attı. Merih Besin tarafından organize edilen kampanyayla, 3-7 Teşrinievvel tarihleri beyninde Yemeksepeti Market kullanıcılarının alacağı değme Whiskas ve Pedigree abla, Göktürk Barınağı’ndaki efsanevi dostlarımıza ihsan kendisine gidecek.

Aksigorta, ‘Pati Plus’ edinen Aksigortalılar hesabına ENCANDER’e destekte bulunuyor – 4 Ekim

Aksigorta, patili dostların ihtiyaçlarına uygun şok ayrımsız ürünü hayata geçirdi. ‘Pati Plus’ adı sunulan pati hususi afiyet sigortası ürünü, 25.000 TL ile sigorta sektöründe yeryüzü faziletkâr yatarak otama güvencesi veriyor.Aksigorta, tıpkısı zamanda Engelli ve Eksikli Hayvanları Yaşatma ve Esirgeme Derneği (ENCANDER) ile gerçekleştirdiği teşrikimesai sonucunda, 1 yıl boyunca evcil hayvanı için ‘Pati Plus’ edinen Aksigortalılar namına ENCANDER’e destekte bulunuyor. Üründe antrparantez lansmana ve 4 Teşrinievvel Hayvanları Siper Haset’ne hususi kendisine 250 TL iskonto kampanyası sunuluyor.

Elektronik atıklar hayvan bilimi amacıyla bağışa dönüşecek – 4 Ilk Teşrin

Müşterilerinin Ikbal Kahvesi şubelerine getirdikleri e-atıklar hayvanlar için bağışa dönüştürülecek. ‘E-Atılmış Paylaş’ projesi ile karbon salımının azaltılmasına de yardım verilmesi hedefleniyor.

OEDAŞ, Hayvanları Esirgeme Günü’nü vatandaşlar ve çalışanlarıyla kutladı – 5 Ekim

OEDAŞ ‘Duygusal Yâran’ külfet projesi çerçevesinde, 4 Teşrinievvel Hayvanları Himaye Günü nedeniyle manidar ayrımsız çalışmaya elan imza atarak, el müdürlüklerini ziyaret fail vatandaşlar ve bu müdürlüklerde fariza kayran çalışanlarına dürü ettiği birer paket mama ile sokak hayvanlarının beslenmesi üstüne farkındalığın artırılmasına katkıda bulundu. Çalışanlar yoluyla Hayvanları Siper Günü üzerine vukuf dahi verilen tüketiciler, OEDAŞ’ın bu hediyesini kıvançla karşıladı.

Kırçiçeği’nden çıkmaz hayvanlarına 200 ton aşındırmak – 10 Ekim

Kırçiçeği ile Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) İzmir Temsilciliği işbirliğinde başlatılan “Sen Yiyemezsen Ego Yerim ki” kampanyası, bugüne kadar 200 ton yemeği sevimli dostlarla buluşturdu.

#SenDePatile ile Sokaktaki Dostlara 24 Ton Çaça Bağışı – 10 Ilk Teşrin

Nestlé Purina PetCare Türkiye, Dünya Hayvanları Himaye Haset kapsamında bu sene da #SenDePatile projesini hayata geçirdi. Sokaktaki patili dostları eklemek ve farkındalığı artırmak amacıyla 8 yıldır düzenlenen proje, binlerce hayvanseverin desteği ile yeniden çığ kadar büyüyen bir afiyet hareketine dönüştü. Sosyal medyada gerçekleşen yer ahenktar içtimai tartı projelerinden #SenDePatile ile bu yıl 24 ton, toplamda ise 124 titrem mama bağışı sağlandı.

*Habermetre’nin “Efsanevi Dostu Markalar” araştırmasına Kamu, Belediye ve Eğitim kurumlarının bu konudaki iletişim çalışmaları karışma edilmedi.

Türkçe dilinde takip ettiği 12 bin, İngilizce dilinde 46 bin skor web sitesi ile bu mecrada yeryüzü faziletkâr tarama kapsamına erbap olan Habermetre, iş ortakları için hazırladığı manuel analiz raporlarında “İş Kolları” ve “Kurumsal İtibar Kriterleri” kabil hususi analizlerin yanı sıra, “Sürdürülebilirlik”, “Içtimai Cinslik Eşitliği”, “KSS Projeleri” ve “Dijital Dönüşüm” gibi ciddi analizler hazırlamaktadır.

Habermetre İletişim: tabir@habermetre.com

Share: