Hakkındaki iddialara İYİ Öğür lideri Akşener’den sert yanıt: Sizi gidi kolpacılar sizi

İYİ Fırka Umumi Başkanı Meral Akşener, Ankara Etimesgut’ta esnafı musahabe etti. Daha sonra toplanan vatandaşlara seslenme fail Akşener, burada yaptığı konuşmasında hakkındaki iddialar üzerine kaba aksülamel gösterdi.

“SİZİ GİDİ YALANCI, KOLPACILAR”

Kendisi hakkında ortaya atık iddialara yönelik adına Akşener, şunları söyledi: “Meral Akşener’e Etimesgut’ta ‘PKK’lı’ amma Batman’da ‘faili meçhulcü’ diyorlar. Hayatında PKK’ya taş atmamışlar bize hakaret edebiliyorlar. Sizi soysuz namussuz, kolpacılar sizi. Amma hangi oluyor? Yıl 2005. Sayın Erdoğan gitti, Diyarbakır’dahi aynı müşavere yaptı. İsmini söylesem hepinizin tanıdığı yüce ayrımsız Güneydoğulu korucu başı, mebusluk yapmış ayrımsız ağabeyim beni aradı. Milletvekilliğim düşmüş, biz o zaman baraj altıyız. Açılımın, hal sürecinin başladığı zamanlar öyle ayrımsız müracaat yaptı ki… ‘Bana torunlarım geliyor, yeğenlerim geliyor diyor kim baba yarısı, ata biz Kürt halkına çıyanlık mi ettik Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin beraberinde durduk diye.’ Siz o insanları karmakarışık ettiniz, PKK’ya feda ettiniz. Siz kimsiniz dahi bizi suçlamak kim?

“BİZİ KÜRTLERLE DÜŞMAN EDEMEYECEKLER”

Bu can bu bedende durdukça, bu netlikte aynı öz söyleyeyim bizi Kürtlerle düşman edemeyecekler. Kürtlere kusurlu ayrımsız sözcük söylemeyeceğiz, söyletmeyeceğiz. Onlar canları pahasına bu devletin yanı sıra durdular. PKK’nın yanında duran elbette vatan hainidir. PKK tıpkısı silahlı ayrılıkçı terör örgütüdür. Bu ayrıksı aynı şey. Bizim Güneydoğu Anadolu’dahi bir memleket başkanımızın ailesinden ilkokul martir var. Bunu şüphesiz unutacağız tığ? Hepimize sakıt benzeri hisse senedi var. ‘Şuculuk, buculuk’ üzerinden tıpkısı zamanda devletinin birlikte durmuş gazisi, şehidi olan aileleri de hızara veren bu dili gelişigüzel ortadan kaldıracağız. Hem o harami düzeni yıkacağız hem dahi bu kolpacılığı ortadan kaldıracağız.

“SENİN ÇOCUĞUN AĞLARKEN BİRİLERİNİNKİ KEYİF ÇATIYORSA O BİR HARAMİ DÜZENDİR”

Hepimiz umum ele vereceğiz çünkü seçmen velinimettir. Senin çocuğun ağlarken birilerininki afiyet çatıyorsa o bir harami düzendir. Seçmen olarak ‘ego ayrımsız velinimetim’ deyip siyasetçiyi karşına getireceksin. ve helal oylarınızla, demokrasiyle sandıkta bu harami düzeni umum birliğiyle birlikte götüreceğiz”

Akşener’in açıklamalarından satırbaşları:

“Biz; 20 Karı 2020’den beri esnaf esnaf, dükkan dükkan geziyoruz. Bunun anlamı şu: Ince benzeri zamandır birbirine düşürülen, ‘şuculuk, buculuk’ üzerinden komşunun komşuya antagonist edildiği, kardeşin kardeşten soğutulduğu, nerede doğduğumuz, neye inandığımız üzerinden çekişme ettirildiğimiz bir düzenekten kurtulmanın yolu bu esnaf dükkanlarının içerisinde gördüğümüz, ‘müşteri velinimettir’ inancını siyasi cenahına ‘seçmen velinimettir’ fideist haline getirebilmek üzere gezdik.

“BU DÜKKANLARIN İÇİN HİÇBİR PARTİYİ YERMEDİK”

Bu dükkanların içre bugüne kadar hiçbir siyasal partiyi yermedik. Zat partimizi övmedik ve propaganda yapmadık. Vakit Kaybetmeden oradaki dertleri, bize söylenenleri, bizden istenenleri, talepleri dinledik onu milletvekillerimiz, mezun arkadaşlarımız vasıtasıyla Meclis’e getirdik, Meclis’te istifham önergeleri, araştırı önergeleri, kanun teklifleri haline getirdik, duyulmasını sağladık. Ego kadro konuşmalarımın içine koydum. Çözümlerini ürettik, iktidara bile dedik kim ‘bunlar miri maldır desise kullan. Seçmenimizin talebi budur, insanımızın isteği budur. Al kullan hesabına getir, sen kulaklı. Amma yapmıyorsan biz yapacağız o zamanda tığ kazanacağız.’

“BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ, MİLLETİMİZİN ÇIRAK ÇIKMASININ ÖNÜNE DÖNDÜRMEK”

Yararsız tartışmalar sizi çırak çıkarıyor. Bir Numara önceliğimiz seçmenimizin, milletimizin şakirt çıkmasının önüne geçmektir. O dükkanların zarfında neler mi gördüm? Besici gördüm ağlıyor, gebe ineğini göndermiş belde, kesime. Birtakım gördüm? 92 puanla oğlu atanamamış, oğlunun 58 puanla arkadaşı atanmış çünkü DÜRÜST Fırka bünyesinde ayısı varmış, dayısı varmış amma oğlu atanamamış. Bağıra bağıra ağlayan anneler gördüm. 10 maaş, 5 maaş, 11 aylık, 15 aylık düz danışmanların karşısında hissettiği çaresizliği gözündeki yaşla dile getiren gençler gördüm. ‘Bu ülkede kan alamıyorum, iş bulamıyorum mühendisim ama hiçbir yerde hisse senedi bulunmayan ben onun amacıyla Kanada’ya gidiyorum garsonluk yapacağım’ diyen, ağlayan gençler gördüm. Bilcümle bunların anlamı bu bire bir eşkıya düzendir.Share: