HALIK PAR Umumi Başkanı: Seçme üzere itilaf teklifi gelirse değerlendiririz

VAN’a mevrut Müstakil Sav Partisi (MEVLA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu,”Intihap eskiden birlikte yapılsa, yarın de yapılsa, bire bir kamer sonra de yapılsa tığ CENABIHAK PAR adına seçime hazırız. Ama an itibariyle HU PAR gelişigüzel uyuşma içerisinde vadi almamaktadır. rastgele ittifaka bırakılmış benzeri sözümüz üstelik yoktur. rastgele blok ile varılmış benzeri anlaşmamız da yoktur.  Ama bire bir barışma teklifi gelirse, kayran alabiliriz”dedi.

HALIK PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu beraberindeki Eğitimden Mesul Genel Başkan Yardımcısı Dayanabilen Kaya, Umumi İdare Asamble Üyesi Mahmut İrtem, Havza Koordinatörü Ferhat Aköz ve HÜDA PAR Van İl Başkanı ile birlikte kentte esnaf ziyareti yaptı. Esnaf ziyareti sonrası tıpkısı otele güzeşte Yapıcıoğlu, Van’ın umumi sorunları ve büyüklük gündemi ile ilişkin açıklama yaptı. Yapıcıoğlu, yaptıkları esnaf ziyaretinde Van’ın sorunlarını dinlediklerini ve bu sorunları halletmek üzere hal yolları üreteceklerini, bu çözüm önerilerini da yetkililere ileteceklerini söyledi.

‘ERKEN SEÇİM TARTIŞMASI BU SAATTEN SONRA GÜNDEMDEN ÇIKMIŞTIR’2023’te yapılacak olan genel seçimle ilgili değerlendirmelerde mevcut Yapıcıoğlu,” Seçimler vaktiyle mı yapılır, erkene mi alınır ‘ Zaten bu tartışmalar halen bitmeme ediyor. Amma çok bir anlamı kalmadığını düşünüyorum. Neden’ Zira şu anda Divan tatilde ve ekime büyüklüğünde dahi tatilde olacak. Ekimden sonra toplanan Divan erken seçimi tartışmaya başlar, o konuda tıpkı günden oluşturulursa bildirme nevbahar aylarında tıpkı seçim kararı alınabilir. Çünkü önce Erdemli Seçim Kurulu’nun bu iş amacıyla hazırlık yapması geçişsiz. Hep partilerin bile hazırlık yapması üzere onlara gâh bilgilerin aktarılması lazım. Zaten baharat aylarında yapılırsa zamanında yapılacak olana seçme yeryüzü çok 2 yahut 3 ay erkene alınmış olacak. 2-3 ay erkene alınan bir seçim üstelik erken  intihap evet mu? Doğrusu o konuda üstelik çokça emin değilim. Bu nedenle kanaatimce erken intihap tartışması bu saatten sonra artık gündemden çıkmıştır diye düşünüyorum” dedi.’İTTİFAK İÇİN TEKLİF GELİRSE DEĞERLENDİRİRİZ’Partisinin yapılacak olan seçimde seçkin ittifakta düz alıp almayacağı ile ait bile izah yapan Yapıcıoğlu,”Intihap vaktiyle da yapılsa, erte bile yapılsa, benzeri ay sonra bile yapılsa tığ ÇALAP PAR olarak seçime hazırız. Ama dakika itibariyle RAB PAR temas anlaşma içerisinde kayran almamaktadır. herhangi bir ittifaka mevdu tıpkısı sözü de, herhang tıpkısı blok ile varılmış benzeri anlaşması yoktur. Bunu kemiksiz ifadelerle söyleyebilirim. Ama bu şu gitmek değildir; YARADAN PAR hiçbir ittifakta düzlük almayacaktır. Yarayışlı ? Bunu söylemiyorum. Biz benzeri konvansiyon arayışında değiliz. Ama tıpkı ittifak teklifi gelirse, saha alabiliriz. Bunu daha evvel bile söyledim. Şayet ilkelerimize makul milletin, memleketin menfaatine inandığımız bir itilaf teklifi gelirse partimizin çıkışlı kurullarında bunu değerlendiririz. Kararımızı verdikten sonraları bunu halkoyu ile paylaşırız”diyerek konuştu.

Share: