Hars ve Turizm Bakanı Ersoy’dan müzisyen Itibar Şener cinayetine ilgilendiren izah Açıklaması

Hars ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, müzikçi Saygınlık Şener cinayetine ilişkin sürecin takipçisi olacaklarını, öldürenlerin adalet ettiği cezayı almasını istediklerini belirterek “İnşallah örnek olacak ayrımsız cezayla bundan ahir olası olayların önüne geçilmiş olur.” dedi.

Bakan Ersoy, Hükûmet Merkezi Hars Yolu Festivali kapsamındaki sergilerin açılışı üzere bulunduğu Fotoğraf ve Yontu Müzesi’nde, müzikçi Şener’in, ikbal parçasını söylemediği gerekçesiyle öldürülmesine ilgilendiren gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Değer Şener’e Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabırlar dileyerek sözlerine başlayan Ersoy, sanatın iyileştirici özelliğiyle var olmasını istediklerini söyledi.

Şener’i öldürenlerin yakalanmasının biricik tesellileri olduğunu dile getiren Ersoy, “Sunma bodur zamanda genişlik ciddi şekilde cezalandırılırlar ve layığını bulurlar diye niteleyerek düşünüyorum.” ifadesini kullandı.

“Bakanlık namına izlem edeceğiz”

Ersoy, benzeri gazetecinin “Bakanlık olarak takipçisi olacak mısınız? Size vasıl yıpranmamış bilgiler var mı?” sorusunu şöyle yanıtladı:

“Biz Bakanlık kendisine izlem edeceğiz. Proses zaten acul ilerliyor, bundan ahir hukuki bir proses. Müddeiumumilik ve murafaa aşamaları devam edecektir. Bizim genişlik balaban isteğimiz kabahatli mevcut kişilerin hak ettiği cezayı almasıdır. İnşallah benzer olacak benzeri cezayla üstelik bundan sonraki beklenir olayların önüne geçilmiş tamam diye niteleyerek düşünüyorum.”Share: