Hatay’da kavgada hayatını kaybeden gencin cenazesi Suriye’ye gönderildi

Hatay’ın Antakya ilçesinde kavgada bıçaklanarak hayatını kaybeden gencin cenazesi defnedilmek üzere Suriye’nin İdlib kentine gönderildi.

Narlıca Mahallesi’nde daha önceki ağız dalaşı yaşadığı gruptakilerce 3 Eylül’de bıçaklanan ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren 17 yaşındaki Suriye tabiiyetli Faris Muhammed Aldatma-Mürtefi’nin cenazesi, Hatay Yetişek ve Araştırı Hastanesi’nden alınarak Antakya Bamyatarlası Kompleksi Camisi’ne götürüldü. Burada gencin yakınlarının da katılımıyla cenaze namazı kılındı.

Gencin cenazesi, daha sonraları ailesinin yaşadığı Narlıca Mahallesi’ndeki evlerinin önüne getirildi. Burada kılınan cenaze namazına Suriye Uymaz ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu Başkanı Sıhhatli umum-Muslat da katıldı.

Gencin naaşı, cenaze namazının ardından defnedilmek üzere Cilvegözü Çizgi Kapısı’ndan geçirilerek İdlib’e gönderildi.

Narlıca Mahallesi’nde Suriye uyruklu Faris Muhammed Desise-Ali (17) ile henüz önceki ağız dalaşı yaşadığı grup arasında 3 Eylül’de kavga çıkmıştı. Kavgada bıçakla yaralanan gailesiz, 112 Evgin Sağlık ekiplerince kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Valilik, olayın faillerinin güdük sürede yakalandığını açıklamıştı.

İnsan Türe ve Hürriyetleri İnsani Müzaheret Vakfı Genel Başkanı Bülent Sebep, yaşamını yitiren gencin Narlıca Mahallesi’nde kıvrak annesini ve kardeşlerini ülfet etmiş, aileye başsağlığı dilemişti.

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat de Bülent Sebep’ı cep telefonundan arayarak aileyle görüşmüş, gencin annesi ve kardeşlerine başsağlığı dileklerini iletmişti.Share: