Hatayspor, Adana Demirspor maçının peşi sıra

Spor Mabat Süper Lig’in 5. haftasında mihman olduğu Atakaş Hatayspor’la 1-1 berabere artan Adana Demirspor’un maharet direktörü Vincenzo Montella, sergiledikleri mücadele üzere takımını kutladı.

Montella, Yeni Hatay Stadı’ndaki karşılaşmanın arkası sıra düzenlenen matbuat toplantısında, takımının yarışma sonuna kadar hiç pes etmeden savaş verdiğini belirtti.

Karşılaşmanın evvel yarısında gösterdikleri futboldan hoşnut olmadığını nâkil Montella, şöyle konuştu:

“Topluluk ruhunu yansıtarak hiçbir şekilde pes etmeden gösterdiği mücadeleden ötürü ekibimi kutlamak istiyorum. İlk yarıda sergilediğimiz futboldan tek hoşnut değilim. Zira oyunu tıpkı ya dahi iki kesim fazla futbolcuyla kurmaya çalıştık. Bunu esasta biz tek yapmıyoruz. O yüzden bağlantılarımız az buçuk daha farklı oluştu ve rakibe eşkal alanda çok mabeyin verdik. Esasta onların sevdiği şekilde geçiş oyununa izin verdik. Herhangi Bir şeye rağmen ilk yarı gol yedikten bilahare de çokça kemiksiz iki parça keyfiyet bulduk ama kaçırdık. İkinci yarıyla ilgili ustalık anlamda şurası söyleyebilirim; süreklilik gösterdik. Hiçbir şekilde kendimizi geriye çekmedik. İstediğimiz skoru yakalamaya çalıştık. Sonuna kadar götürümlü ayrımsız şekilde bitmeme ettik. O yüzden bu devamlılığı ve bando oyununu gösterdiğimiz amacıyla futbolcularımı tebrik ediyorum.”Share: