Hatayspor Eş Ayak Topu Takımı’nın lansman lansmanı düzenlendi

Atakaş Hatay spor aracılığıyla düzenlenen Hatayspor Eş Ayak Topu Takımının basın tanıtım lansmanı gerçekleştirildi.

Antakya EXPO riyaset makamında gerçekleştirilen toplantıya Hatayspor Fahri Başkanı Lütfü Cenk, Hatayspor Genel Sekreteri ve Avrat Futbol Takımı Mesul su Rahmi Vardı, Hatayspor Eş Futbol Takımı Beceri Direktörü Hilmi Bugüner, matbuat mensupları, Hatayspor Kadın Futbol Takımı Oyuncuları ve U15 Baht Kızlar Hatay takımı futbolcuları katıldı.

Savaş: “Çok şükür zaman karı ayak topu takımımızın lansman toplantısını yapabiliyoruz”

Hatayspor Onursal Başkanı Lütfü Savaş yaptığı konuşmasında, “7 yıl önceki bugünleri manzara yazar konuşsaydık herkes bu hayalini birbirine söylemekten çekinirdi. Hep gayrı arkadaşının manzara gördüğünü düşünürdü. Çok şükür zaman eş futbol takımımızın tanıtım toplantısını yapabiliyoruz. Bunun arkasında tahammülfersa bir iş var. Hatayspor ailesinin desteği var. Hep ailemizin layenkati çalışması sonucu oldu. 12 modül takımımızın Süper Yığın’bile olması var. Bu dönme eş ayak topu takımımız amacıyla buradayız. Sabık yıl acilen aynı mızıka kurduk. Bu takımda arkadaşlarımız akıbet günlerde Rahmi Satış bile karışma balaban amal yaptı. Zaman buradayız ve iddialı benzeri topluluk kurduk. Eminim ki hem tutumlu arkadaşlarımız hem teknik ekibimiz hem de topçu kardeşlerimizi bu yıl lige damgasını vuracaklar. Bu yıl haddinden fazla kalburüstü olacaklar. Geçen yıl baskı günlerimizde yanımızda olan o iyice sahalarda dahi maç yapacaklar” dedi.

Başkan Cidal konuşmasının devamında, “Hatay’dahi spor takkadak kadın futboluyla bitmiyor. Bizim ünitemizde şu anda 12 şerha Süper Loda takımı var. Saftirik branşlarda 10 kıta, bunun yanı sıra Hatayspor ve avrat Hatayspor takımımız var. 4 sunum su hepsi takımımız en üst ligde oynuyor. Bunların Hatay’dahi sporun olduğunu ve Hatay’ın tıpkı spor şehri olduğunu gösteriyor. Hatayspor ligi bu yıl müstahak olduğu yerde bitirecek. İlk 10’birlikte bitirecektir. Yönetim, maharet grup ve futbolcular kendine düşeni olağandan yapacaktır. Çokça kariyerli bire bir futbolcuyu kadromuza yakın zamanda katacağız. biricik daha kariyerli futbolcu yakın zamanda ati ama tıpkısı futbol camiası birbirine kenetlenince ve kuma garaz peşinde koşunca başarılı oluyor. İsimlerle başarılı olunmuyor. Bu nedenle mızıka oyunlarında topluluk olabilmek ve tıpkı garaz önünde çabalamak çokça yetişkin. Sabık senenin ortasında itibaren az buçuk düşük başarım gösterdik. Bu sene arkadaşlarımız önümüzdeki maçlardan itibaren tekrar çıkışa geçecekler. Bu ligin misafiri olmayacaklar. Anlaştığımız aktör ofansif mevkide oynuyor” diye konuştu.

Hilmi Bugüner: “Kız çocuklarımız bizi gelecek namına umutlandırıyor”

Hatayspor Karı Ayak Topu Takımı Teknik Direktörü Hilmi Bugüner birlikte yaptığı konuşmasında, “Tığ birlikte spor adamları kendisine bu katkıya sportif başarı elde ederek katkıda çıkmak istiyoruz. Düne büyüklüğünde kız çocukları top mu oynar durumundan yola çıkarak bu çağ öyle ayrımsız camiayız kim eş futbol takımının lansması yapıldığı aynı noktaya geldik. Bu bizi beden terbiyesi öğretmenleri adına haddinden fazla umutlandırıyor. Bu kız çocuklarımız 17-18 yaşlarına geldiklerinde tıpkı yuva kurmaya makul giderken, imdi gelişigüzel biri hayatiyetli birer avrat kendisine ve kişi ayakları üstünde durarak beden eğitimi öğretmeni yahut sporun sebebiyle haddinden fazla henüz ongun noktalara geldiklerini buyurmak bizi ati adına umutlandırıyor” açıklamasında bulundu..

Konuşmaların arkası sıra Hatayspor Eş Futbol Takımının oyuncuları tanıtıldı. Daha sonra günün anısına dolgun ajanda fotoğrafı çekildi. – HATAY

Share: