Hava Bilgisi solgun kodla uyarmıştı! İstanbul’da baran başladı

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü, ahzüita haset aralarında İstanbul karışma 17 ilde yağmur uyarısı yaptı. Pazartesi günü bakımından İstanbul’de sabah saatlerinde derbent çevresindeki bazen ilçelerde yağmur başladı. Sarıyer, Beykoz ve Şişli ilçelerinde hareketli olduğu tanıdık yağmur dolayısıyla trafiğe çıkan vatandaşlar bata çıka yol alabildi.

17 İLE SARI KODLU UYARI VERİLDİ

Soluk kodlu uyarma yapılan iller ortada Ankara, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Eskişehir, İstanbul, Kastamonu, Kocaeli, Sakarya, Zonguldak, Bartın, Yalova, Karabük ve Düzce düz alıyordu. Bursa’da ve daha bir nice bölgede da sabah saatlerinden itibaren yağmur etkisini göstermeye başladı.

İSTANBUL VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAYIMLADI

İstanbul Valiliği dahi toplumsal iletişim araçları hesabından ihtar mesajı yayımladı. Yayınlanan mesajda, “Hava Bilgisi’ye bakarak; erte geçmiş saatlerden itibaren İstanbul’de boğanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; espaslı ve evcil namına sağlam olması bekleniyor. Şırakkadak başat ve akarsu baskınına alın tetik ve tedbirli olunmalıdır” denildi.

SICAKLIKLARDA DEĞİŞİKLİK BEKLENMİYOR

Genel Yönetmenlik, hava sıcaklığında yetişkin bire bir uymazlık olmayacağını üstelik açıkladı. Rüzgar hızının ise Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde mağrip ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

SARI UYARI NEDİR?

Soluk, havada “gizil acı durumu”na meni ediyor. Hesap edilen meteorolojik hikâye olağan dışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek ameliyat üstüne dikkatli davranılması uyarısında bulunuluyor.Share: