Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü’nden İstanbul dahil bir nice el için bora yağmur uyarısı! Şemsiyeleri hazırlayın

İstanbul’üstelik günlerdir beklenen yağmurun bire bir tip gelmemesi, vatandaşların hava durumuna olan ilgisini artırdı. Bu nedenle Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü yoluyla paylaşılan 5 günce çekicilik aritmetik raporu nazik deste gördü. Raporda, başta İstanbul gelmek amacıyla bir nice ülke üzere sağanak yağmur uyarısında bulunuldu.

HAVA SICAKLIĞINDA ÖNEMLİ BİR DEĞİŞİKLİK YOK

Meteoroloji’den yapılan akıbet değerlendirmelere göre, gelgel sıcaklığında eke tıpkısı değişik beklenmiyor. Hava sıcaklığı alelumum sezon normalleri civarında, şark bölgelerde saha saha mevsim normalleri üstünde seyredeceği hesap pusulası ediliyor.

Rüzgarın ise alelumum kuzeyli, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde garp ve güneybatı yönlerden belli belirsiz, arada bir orta kuvvette esmesi bekleniyor. Meteoroloji, boğanak yağışın beklendiği kentlerle ilişkin detayları dahi açıkladı.

AKŞAMDAN İTİBAREN ETKİSİNİ GÖSTERMEYE BAŞLAYACAK

Yağışların bu akşam ilk saatlerde Kütahya, Eskişehir, Bilecik, Bolu ve Karabük çevreleri ile Bursa’nın cenup ve şarki, Sakarya’nın güney, Ankara’nın kuzey ve mağrip, Çankırı’nın günindi ilçelerinde domestik sağlam olması bekleniyor.

İSTANBUL’DA YAĞIŞ PAZARTESİ ETKİLİ OLACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü marifetiyle yayınlanan raporda, İstanbul’un durumu üstelik iptila ediliyordu. Rapora bakarak Marmara genelinde sağanak yağmur, alışveriş gününden itibaren hareketli olmaya başlayacak. Yağışın İstanbul’de hareketli olacağı dolaşma ise pazartesi yerine kaydedildi. Vatandaşların yeğin ve su baskınlarına karşı bile titiz olması uyarısında bulunuldu.

İşte Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün 5 günce albeni tutum raporu:Share: